Публікації
17:44
2 Серпня

30% інфляції не означає, що все подорожчає на третину — Мінфін

Публікації

Інфляція в Україні за підсумками року перевищить 30%, але це не означає, що всі товари та послуги здорожчають на третину.

Про це Суспільному в ефірі телемарафону повідомив заступник міністра фінансів України Олександр Кава.

«‎Для людей це (інфляція-авт.) значить зростання цін, але ми розуміємо, в якій ситуації опинилася зараз наша країна. Триває війна з нашим північно-східним сусідом. і зараз держава змушена фінансувати в першу чергу всі статті з бюджету, які пов’язані з безпекою і обороною для того, щоб наші військові мали все необхідне захисту нашої країни і наших громадян. Так само держава працює над тим, щоб виконувати соціальні зобов’язання перед громадянами. Це дві основні статті видатків, які зараз активно фінансуються із державного бюджету»‎, — додав він.

За його словами, чимало підприємств припинили роботу через бойові дії або скоротили свою роботу через розірвання ланцюжків постачанням сировини та ланцюжків збуту продукції. Ще однією проблемою для економіки є виїзд людей за кордон.

«‎За таких умов наша країна змушена зараз функціонувати, і не все складається так, як би нам хотілося. Ми дуже активно працюємо з нашими зовнішніми партнерами, які надають Україні підтримку у вигляді грантів, кредитів для того, щоб балансувати наш державний бюджет, щоб держава могла виконувати свої зобов’язання. Держава зараз працює над тим, щоб забезпечити гідний рівень життя для громадян. І так само в тих регіонах, як звільняються від окупації налагоджувати нормальне життя»‎, — додав Кава.