Публікації
11:37
20 Грудня
487

18% серед хворих, але майже половина всіх летальних випадків: епідеміолог розповів про перебіг ковіду у старших людей

Публікації

Пацієнти, віком понад 65 років, серед загальної кількості тих, хто хворіють на ковід, становлять лише 17,8%. Однак серед летальних випадків їх майже 50%.

Про це розповів заступник генерального директора з досліджень біологічних факторів, лікар-епідеміолог Тернопільського обласного центру контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України Володимир Паничев.

За його словами, в Тернопільській області наразі на ковід хворіють 4 244 людини. Впродовж останніх днів їхня кількість продовжує зменшуватися, але незначними темпами.

«Як ми й говорили, динаміка до зниження буде зберігатися. Рівні захворюваності будуть нижчими чим ближче до новорічних свят», – пояснює епідеміолог.

За тиждень, що минув, в області зафіксували 1 154 випадки ковіду. За тиждень перед ним – 1 327. За аналогічний період у 2020 році захворіли 1 485 жителя області.

«Також за минулий тиждень в області зафіксували 122 випадки ковіду серед дітей, 18 – серед медпрацівників та 46 – серед працівників освіти. У попередній було 141, 14 та 41 відповідно. Померли 32 людини за минулий тиждень та 37 – за попередній», – наводить статистику Володимир Паничев.

Читайте також: Україна закупить пігулки від ковіду для груп ризику

Окремо епідеміолог наголошує на тому, як хворіють люди, віком понад 65 років.

«Вони становлять 17,8% в загальній структурі захворюваності, але в летальності – це майже 50%. Тобто, проблема летальності залишається перш за все проблемою серед пацієнтів старшого віку. Ми особливо наголошуємо на цьому з врахуванням того, що прогнозують циркуляцію Омікрона. Крім того, будемо спостерігати серйозні погіршення ситуації після 15-20 січня. Тому в першу чергу звертаюся до цих категорій: ще є час щепитися», – закликає Володимир Паничев.

Він також зауважує: люди старшого віку та люди із супутніми патологіями повинні чимшвидше  отримувати специфічне противірусне лікування. Тому їх закликають звертатися по медичну допомогу за перших же симптомів. Це допоможе уникнути ускладнень та летальних випадків.