Публікації
16:37
25 Квітня
278

10 українських нардепів втекли з країни ще до 24 лютого – Стефанчук

Публікації

Спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук розповів, що приблизно 10 народних депутатів втекли за кордон ще до початку повномасштабної війни росії проти України.

Про це він розповів в інтерв’ю РБК-Україна, передає Громадське.

Депутати, що втекли, не повертаються в Україну. Переважно всі вони з «Опозиційної платформи — За життя». Нещодавно фракцію ОПЗЖ у парламенті призупинили, а ще раніше заборонили партію. Замість ОПЗЖ у Раді створили фракцію «Платформа за життя та мир», її очолив Юрій Бойко.

Законодавство та Конституція України не передбачають покарання для депутатів, які втекли за кордон перед війною.

«Кожен громадянин сам дасть політичну оцінку тим депутатам, які розповідали, що вони за мир або, навпаки, що вони “яструби війни”, такі нібито сміливі. А натомість — першими втекли з країни. Я переконаний, що таким народним депутатам не має бути місця в наступному парламенті», — сказав Стефанчук.

Імена депутатів-втікачів спікер не назвав. Каже, що їх уже згадували в медіа. Зазначимо, що серед втікачів є Ілля Кива, який виїхав спершу в Іспанію, а потім у росію. Він виправдовує російську агресію проти України, Офіс генпрокурора порушив низку справ проти нього.

Водночас є депутати, які законно перебувають за кордоном у відрядженнях. Наприклад, вони представляють Україну в Раді Європи, НАТО тощо.

Теги війна