Як голосувати власникам ID-карток на виборах Президента України

У вівторок в приміщенні  Головного управління Національної поліції в Тернопільській області відбулась прес-конференція, де був присутній начальник Управління Державної міграційної служби України в Тернопільській області Ярослав Давибіда. Він, зокрема, роз’яснив, як на виборах Президента України голосувати власникам ID-карток.

«Всі громадяни, яким виповнилося 18 років і мають паспорт громадянина України у формі книжечки чи ID-картки зможуть проголосувати, – каже керівник УДМС. – Довідку про реєстрацію місця проживання не потрібно мати при собі. Якщо хтось не встигне забрати оформлену ID-картку, то це можна зробити в нашому відділі навіть в день виборів – 31 березня.»

Також він зазначив, що особи, які не встигли вклеїти у свій паперовий паспорт нове фото при досягненні 25 і 45-ліття, теж матимуть право голосу на виборах Президента України.

Нагадаємо, що Центральна виборча комісія постановою від 27.12.2018 № 268 затвердила роз’яснення, які дають чіткі відповіді на питання щодо використання паспортних документів виборцями. 

Ярослав Давибіда також поінформував про співпрацю із правоохоронцями та відділами ведення Державного реєстру виборців з метою недопущення випадків голосування на виборах Президента України за померлих, і за осіб, які перебувають за кордоном чи за недійсними паспортами. 

 

Для довідки:    

На сьогоднішній день в Україні оформлено понад 2,8 млн. ID-карток.

Перший паспорт громадянина України видається безкоштовно, за заміну та відновлення документа необхідно сплатити адміністративний збір, розмір якого складає 279 грн.

5 жовтня 2018 року, Кабінетом Міністрів України внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 р. № 302 «Про затвердження зразка бланка, технічного опису та Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України».

Відтак, громадяни України мають можливість здійснити обмін паспорта у формі книжечки на паспорт у формі картки за бажанням у будь-який час.

Міграційна служба підкреслює, що обов’язкова заміна документів законодавством не передбачена, відповідно до закону всі раніше видані документи будуть чинними до завершення строку їхньої дії.

 

Репортер: Галина Жук

Контент виготовлено у співпраці з Тернопільським прес-клубом за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.