Вибори 2019: розмістив агітаційний виборчий плакат на балконі – штраф?

Нещодавно з’явились повідомлення, що у Києві оштрафували чоловіка за порушення порядку розміщення агітаційних матеріалів чи політичної реклами або розміщення їх у заборонених законом місцях – на його балконі, ніби то, висів плакат з політичною рекламою.
Тернопільські правоохоронці на питання, чи штрафуватимуть людей за агітаційні матеріали у вікнах, балконах та на парканах відповіли:
“Наші люди мають право заявити про свій вибір і у такий спосіб, але якщо їх дім не пам’ятка архітектури, а плакат на паркані не перешкоджатиме безпеці дорожнього руху, згідно Частині тринадцятій статті 64 в редакції Закону № 879-VII від 13.03.2014 . 
Єдине, що такі плакати потрібно зняти  за день до виборів, тобто 30 березня. За незняті у “день тиші” передвиборчі агітаційні матеріали ЦВК може оголосити попередження кандидату на пост Президента України та партії, яка його висунула (частина третя статті 56 Закону України “Про вибори Президента України”).

Репортер – Олена Мудра

Редактор – Наталія Павлусик

Контент виготовлено у співпраці з Тернопільським прес-клубом за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.