В Міжнародний день котів по всій країні навчали обирати кандидата

Минулої п’ятниці 1 березня, в Міжнародний день котів, рівно о 15 годині по всіх обласних центрах України активісти провели тренінг під назвою «Не вір – перевір». На ньому навчали слухачів як правильно обирати кандидата на виборах Президента. Координаторкою цього заняття в Тернополі була Марія Іщенко. Тренінг пройшов в цікавій інтерактивній формі.

Спочатку вибір кандидата на виборах порівняли з тим, як під час купівлі ми обираємо мобільний телефон. Це робиться за різними критеріями. Ми керуємося багатьма факторами, спілкуємося з людьми, обговорюємо, радимося про переваги і недоліки, зазначила тренерка. Але при виборі кандидата в Президенти ми, на жаль, не звертаємо багато уваги, зокрема, на його слова.

Далі присутні розбилися на декілька груп і почали обирати передвиборчі лозунги для своїх команд. Так як це був Міжнародний день котів, то кандидатами були уявні коти, і лозунги були на відповідну, котячу, тематику. Всі салогани містили в собі обіцянки, несли якусь соціальну проблематику і найголовніше – були емоційними.

«Всі гасла кандидатів, – розповідає тренер Марія Іщенко, – об’єднує популізм, адже беруться мотиви і даються обіцянки задовільними потреби людей. Що ж робити? Потрібно прочитати програми кандидатів, перевірити їх на доброчесність, перевірити кандидатів на те, як вони голосували раніше, за які закони. А також перевірити кандидатів на їхні статки і перевірити статки партій.»

На тренінгу присутні навчилися як розрізняти факти і судження. Факти несуть в собі інформацію, де присутні цифри, дати, також інформацію про те, що відбулося. Судження – це міркування, це те, що не є зафіксовано і т.д.

Отже, рекомендації при виборі кандидата такі:

  • приймати рішення раціонально, а не емоційно;
  • перевіряти факти, першоджерела;
  • відокремлювати факти від суджень;
  • не поширювати фейків.

Ініціатором даного заходу була міжнародна організація IREX in Ukraine в рамках проекту “Вивчай та розрізняй” за підтримки U.S. Embassy Kyiv Ukraine та British Embassy Kyiv.

 

Репортер: Галина Жук

Контент виготовлено у співпраці з Тернопільським прес-клубом за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.