Тарас Кузьо на презентації своєї книги поділився думками про російську агресію і українські вибори

Тарас Кузьо – британський і канадський політолог з українським корінням. Його батько народився в Самборі. В середу, 13 березня, пан Тарас презентував в Тернополі свою книжку «Війна Путіна проти України», яку писав декілька років. Її видання стало можливим завдяки фінансуванню Міністерства інформаційної політики.

Ця книга є дослідженням причин та витоків російської агресії проти незалежної України, історії формування специфічного імперського ставлення російських еліт до України та українців, гібридної війни проти України.

«Причина, чому розпочалася російсько-українська війна, каже Тарас Кузьо, це питання національної ідентичності. Для Росії України не існує. Радянська влада колись принаймні визнавала, що Україна існує, а теперішня Росія – ні.» На його думку, війна триватиме ще довго. По-перше, каже він, Путін буде керувати Росією і після 2024 року. По-друге, таких як Путін в Росії є дуже багато.

На презентації автор не міг не зачепити теми виборів, які будуть в Україні через три тижні. Адже тема відношення Росії до України, хочеш чи ні, вплітається в канву нашого сьогодення і нашої теперішньої політики.

На його подив, в Україні на цих виборах Президента України є дуже велика кількість кандидатів. Пан Тарас жартує, що тут живеться краще і заможніше, аніж в Сполучених Штатах, якщо ми маємо такий чималий список претендентів. В США такого ніколи не буває, мабуть тому що вони бідніші…

Уважно вивчаючи передвиборчі програми кандидатів, він зауважив, що в проросійських кандидатів немає згадки про вступ до Митного союзу з Росією, але в них також і немає згадки про вступ України до ЄС і НАТО. Це свідчить, вважає Тарас Кузьо, про те, що вплив Росії на Україну зараз більш обмежений, ніж це було до Майдану і війни. Росія тепер більш обмежена і більш обережна в діях. І через це проросійські кандидати практично не мають шансу потрапити в другий тур. Але Путін хотів би повернути окуповані території до складу України, щоб люди могли голосувати за проросійських кандидатів.

Лише двоє з 39 кандидатів були на фронті (Порошенко і Кошулинський), то чому інші кандидати туди не їдуть, запитує Тарас Кузьо. І наголошує, що слід пам’ятати, що на виборах Президента України виборці голосуватимуть за головнокомандуючого.

 

 

Репортер: Галина Жук

Контент виготовлено у співпраці з Тернопільським прес-клубом за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.