Ще такого не було: в Тернополі ЦВК припинила повноваження усього ОВК № 163

В Тернопільській області є 5 територіальних виборчих округів.  В цих округах ЦВК утворює територіально-виборчі комісії. Це відбувається за поданням кандидатів на посаду Президента України і їхніх довірених осіб – по одній особі до складу ОВК. Тобто, кандидат має право на подання цього одного представника, але не змушений це робити. В нашому Тернопільському ОВК № 163 було 35 представників від кандидатів.

Відповідно до частини 11 статті 24 Закону України «Про вибори Президента України», кожний суб’єкт подання кандидатур до складу дільничних виборчих комісій має право на пропорційну частку кожної категорії керівних посад у її складі. Ця частка визначається відповідно до кількості кандидатур від цього суб’єкта у відношенні до загальної кількості осіб у складі дільничних виборчих комісій.  

Центральна виборча комісія 12 березня прийняла постанову № 534 про дострокове припинення повноважень окружної виборчої комісії з виборів Президента України територіального виборчого округу №163, до якого належить місто Тернопіль.

Це відбулося з тієї причини, що, при формуванні 85 дільничних виборчих комісій в складі ОВК №163, ця комісія порушила принцип пропорційної частки кожної категорії посад в дільничних комісіях для кожного кандидата в президенти. А саме – було надано переваги при призначенні голів, їх заступників та секретарів дільничних комісій для окремих кандидатів у президенти.

Ця ланка дільничних виборчих комісій є дуже важливою, адже саме тут встановлюються результати голосування.

Отже, ЦВК скасувала відповідну постанову окружкому №163 від 10 березня достроково припинила повноваження усього її складу. І тепер до 16 березня 2019 року наново утворена окружна виборча комісія в терміновому порядку повинна сформувати дільничні комісії з неухильним дотриманням вимог закону.

 

Журналіст: Галина Жук

Контент виготовлено у співпраці з Тернопільським прес-клубом за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.