Рекламні компанії кандидатів в Президенти України мають оплачуватися тільки з виборчих фондів

Уся рекламна компанія кандидатів в президенти України має оплачуватись з виборчого фонду, який формується згідно з Статтею 41. Закону України про вибори в Президенти України. “Виборчий фонд кандидата на пост Президента України”. Накопичувальний рахунок виборчого фонду кандидата відкривається після рішення Центральної виборчої комісії про реєстрацію кандидата на пост Президента України. Розраховуватись за надані послуги готівкою кандидат в Президенти не має права. Усі розрахунки  – виключно у безготівковій формі.
О 18 годині останньої п’ятниці перед днем виборів або днем повторного голосування витрачання коштів з поточних рахунків виборчого фонду припиняється. 
По кожному виборчому фонду здається фінансовий звіт згідно Статті 42. Закону України про вибори в Президенти України “Розпорядники рахунків виборчого фонду“, де  відображається інформація про всі надходження на накопичувальний та поточні рахунки виборчого фонду кандидата на пост Президента України, здійснені витрати та залишки коштів на відповідних рахунках, у тому числі інформація про дату надходження кожного внеску до виборчого фонду, його розмір, особу, яка здійснила внесок на відповідний рахунок виборчого фонду, назву партії (у разі здійснення внеску партією, яка висунула кандидата на пост Президента України), призначення, дату здійснення і суму кожного платежу з відповідного рахунку виборчого фонду, отримувача кожного платежу (із зазначенням відомостей про отримувача платежу, що передбачені Законом України “Про політичні партії в Україні”).

Репортер: Олена Мудра

контент виготовлено у співпраці з Тернопільським прес-клубом за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується
міжнародною організацією Internews.