Вибори 2019
13:00
10 Липня
1025

Про програми основних політичних партій

Вибори 2019

          Для того, щоб виборці мали можливість впливати та контролювати владу, вони повинні знати, що їм пропонують конкретні політичні сили. Саме щоб допомогти виборцям, аналітики ГО «Центр UA» провели масштабний аналіз програмних обіцянок із офіційних документів топ-12 політичних партій у тих сферах політики, за які відповідальний парламент. 

          Моніторинг програм партій проводили згідно із рейтингами відомих соціологічних компаній Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), Соціологічної групи «Рейтинг», Центру «Соціальний моніторинг» і Центру SOCIS. Тобто, сюди увійшли партії з найвищими рейтингами.

          «На наше переконання, існує два типи виборців: поінформований та неінформований. Останній живе в своїх міфах, далеких від програм партій і очікує від неї те, чого партія не виконає. Водночас, лише поінформований виборець моніторить діяльність влади та при потребі може вдатися до тиску на владу, якщо та не втілює обіцяного», – каже керівник проектів ГО «Центр UA» Андрій Андрушків.

          Презентацію цього інформаційного ресурсу провели вчора і в Тернополі. Її презентувала Юля Ковальчук, яка є представником ГО «Центр UA» в нашій області. Вона детально розповіла про програми основних партій і про їхні позиції стосовно тих, чи інших сфер нашого життя.

          Так, за її словами, проаналізувавши програми партій, можна сказати, що за членство України в НАТО виступають такі партії:  «Європейська Солідарність», «ГОЛОС», «Свобода», «УКРАЇНСЬКА СТРАТЕГІЯ ГРОЙСМАНА», «Громадянська позиція», «Батьківщина», «СИЛА І ЧЕСТЬ» і «САМОПОМІЧ».

          Про членство України в Євросоюзі йдеться в програмах партій: «Європейська Солідарність», «ГОЛОС», «Свобода», «СИЛА І ЧЕСТЬ», «Громадянська позиція», «Батьківщина».

          В питаннях протидії ворогу і звільнення захоплених ним територій «Європейська Солідарність» виступає за введення миротворців ООН на територію Криму і Донбасу, а «ГОЛОС» виступає за безкровну деокупацію. «ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК» переконаний, що для закінчення війни потрібно виконати Мінські угоди.

          Щодо посади президента, то «Свобода» і «СИЛА І ЧЕСТЬ» обіцяють працювати над законом «Про імпічмент президента», «САМОПОМІЧ» працюватиме над законом «Про президента України». А «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ» виступає за скасування недоторканості президента. Інші партії не висловили своєї позиції з цього питання в програмах на сайті ЦВК.

          Щодо роботи парламенту, то за повне скасування депутатської недоторканості виступають «Громадянська позиція», «САМОПОМІЧ», «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ», «Свобода», «СИЛА І ЧЕСТЬ», “СЛУГА НАРОДУ”. За зменшення кількості депутатів виступають «САМОПОМІЧ» – до 300 і “РАДИКАЛЬНА ПАРТІЯ ОЛЕГА ЛЯШКА” – до 250 депутатів.

          Отже, відтепер кожен охочий може скористатися онлайн-інструментом «Вибори 2019. За кого голосувати?», у доступній формі ознайомитися з позиціями кандидатів та порівняти їхні позиції. Зі всіма результатами аналізу передвиборчих партій можна ознайомитися на ФБ-сторінці ГО «Центр UA».

Контент виготовлено у співпраці з Тернопільським прес-клубом за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.

Автор: Галина Жук