Як захищатимуть права споживачів фінансових послуг?

У Львові, 16 серпня обговорювали питання створення нової системи, щодо захисту прав споживачів фінансових послуг. Про зміни в законодавстві України, що сприятимуть припиненню практики безкараного порушення прав споживачів розповіла Юлія Вітка, заступник керівника Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору».

Юлія Вітка, заступник керівника Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору»:

Існує два законопроекти, які вже у Верховній Раді, їх лише потрібно прийняти. Перший – “2456-д”, де зазначиний захист споживачів фінансових послуг, який надась повноваження регуляторам карати за правопорушення . Він прийнятий у першому читанні, який потрібно уже прийняти повністю. Другий законопроект-8055, це про установу фінансового омбудсменa. Наразі тільки зареєстрований, його потрібно внести в порядок денний, щоб прийняти його в першому читанні до кінця року.

Рівень довіри споживачів до фінансових установ становить 2-3%. Чи підніметься він після успішного голосування Парламенту?

Олег Лаврик, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності:

Створення можливості впливати на фінансову установу на момент звернення 1-2 споживачів, поки воно ще не набуло масового характеру, дасть можливість відновити довіру до фінансового ринку загалом. Ми бачимо на сьогоднішній день, що кількість споживачів соціальних мереж є вже більшою ніж кількість споживачів фінансової установи. Це cвідчить про те, що велика кількість людей не іде у фінансові установи

В Україні запрацює омбудсмен,задля вирішення конфліктів з фінансовими установами. Які ж переваги омбудсмена?

Тетяна Бурак, експерт із захисту прав споживачів фінансових послуг Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору»:

Фінансовий омбудсмен- це така установа, яка буде у позасудовому порядку вирішувати спори між споживачами та фінансовими установами. Основна перевага цієї уставнови- швидкість у прийнятті рішень та компетенція. Нажаль наші суди сьогодні не демонструють високий рівень професійної компетенції щодо фінансового законодавства, воно дуже складне, дуже багато різних нормативних актів. Фінансовий омбудсмен буде мати команду, яка буде заточена на різні сегменти фінансового ринку

Репортер- Ірина Ковальчик

Камера- Анастасія Цінкевич

Монтаж- Анастасія Цінкевич

Начитка-Наталя Павлусик

“ТМЦ.ІНФО”,20 cерпня 2018 року

Проект здійснено за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.

Supported by the Media Development Fund of the U. S. Embassy in Ukraine.