Як укладати договір з лікарем і чому це важливо

Підписання декларації не варто відкладати, аби отримувати безкоштовні медичні послуги. Як зазначено на офіційному сайті Міністерства охорони здоров’я України. Лікар, який має 2000 пацієнтів, матиме річний дохід від 740 000 гривень до 1 000 000 гривень у 2018 році. Близько половини цих коштів — видатки лікарів, все інше – зарплата медпрацівників, за яку сплачено буде з ваших податків.

Василь Височанський, регіональний координатор з підтримки реформи охорони здоров’я у Рівненській та Волинській областях:

Сьогодні населення може розраховувати на те, що можна укласти договір у будь-якому закладі, незалежно від місця проживання, прописки, місця роботи. Обравши заклад, беруть свій паспорт та ідентифікаційний код, підходять до лікаря чи в закладі може бути уповноважена людина, яка буде займатися підписанням декларацій. Вам на телефон прийде повідомлення з кодом, який вводиться для підтвердження. Потім декларацію перевіряють і роздруковують, після чого один екземпляр декларації залишається в закладі, а інший видають на руки. Але, незважаючи на те, що ви підписали декларацію, можете звернутися до будь-якого закладу, що надає первинну медичну допомогу.

Зазначимо, що уповноважена особа медзакладу накладає електронний цифровий підпис на декларацію та надсилає її в систему «Електронне здоров‘я». Така система допоможе реалізувати принцип “гроші ходять за пацієнтом”.

Василь Височанський, регіональний координатор з підтримки реформи охорони здоров’я у Рівненській та Волинській областях:

Важливо, щоб відбулась автономізація закладу. Тобто перетворення комунальної установи в комунальне некомерційне підприємство. Тільки тоді це дає шанс підписати договір з національною службою України, бо якщо не буде підписано договір, незважаючи на те, що буде автономізований заклад, і на те, що буде 90% декларацій, кошти будуть отримуватись по субвенції, тобто 240 гривень, а не середня капітаційна ставка, котра приблизно становить 600 гривень на одну людину.

Репортер – Ольга Демчук

Камера – Дмитро Лехман

Монтаж – Богдан Демчук

«ТМЦ.ІНФО», 31 липня 2018 року Проект здійснено за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Supported by the Media Development Fund of the U.S. Embassy in Ukraine.

Теги: