Як прийняти на роботу працівника та отримати компенсацію?

Роботодавці знають – нове робоче місце і працівник, знайдений за сприянням служби зайнятості, зменшують затрати на працюючого згідно Закону України «Про зайнятість населення». У законі передбачена повна компенсація коштів на єдиний внесок загальнообов’язкового соціального страхування протягом дванадцяти місяців. Якщо статус прийнятої на роботу людини «вимушено переміщена особа» – служба зайнятості повністю компенсує роботодавцю заробітну плату цього працівника разом з нарахуваннями за певний період.

Олександра Островська, заступник директора Тернопільського обласного центру зайнятості:

Якщо працедавець працевлаштував вимушено переміщену особу, якщо він бере людину на шість місяців, то ми три місяці відшкодовуємо, якщо на дванадцять місяців, тоді шість місяців.

Служба зайнятості готова підтримати і тих підприємців, які виплачують офіційні заробітні плати на новостворених робочих місцях у три рази більшому розмірі ніж мінімальна зарплата. Звідки прийшов працівник – неважливо, головна умова – людина має пропрацювати з такою заробітною платою дванадцять місяців до моменту звернення роботодавця до служби зайнятості.

Олександра Островська, заступник директора Тернопільського обласного центру зайнятості:

Якщо ця людина дванадцять місяців буде працювати і отримувати не меншу заробітну плату, то служба зайнятості може компенсувати п’ятдесят відсотків коштів, які затратить роботодавець на виплату єдиного соціального внеску.

За словами Олександри Островської за такою компенсацією у службу зайнятості роботодавці ще не звертались.

Репортер – Олена Мудра

Камера, монтаж – Віталій Цицура

“ТМЦ.ІНФО”, 8 листопада 2018 року

Теги: