Всеукраїнський конкурс виставка «Українська народна іграшка руками дітей» триватиме два тижні

Всеукраїнський конкурс-виставка «Українська народна іграшка руками дітей» вперше відкрилась у школі народних ремесел на Новому Світі. Конкурс відбувався серед дітей від шести до шістнадцяти років. Більше сімдесяти учасників прислали свої роботи до Тернополя. Цікаво, що найбільше іграшок на конкурс приїхало зі сходу України.

Тетяна Жмурко, ВО директора комунального закладу «Школа народних ремесел»:

Дуже приємно вразило більшість робіт у нас зі Сходу України. У нас є роботи з Первомайська, з Сумської області, активно прийняв участь Харків. Всі роботи надзвичайні, неймовірні, ексклюзивні у своєму виконанні. Нагороди отримають не тільки учасники конкурсу, а і їх керівники.

Серед відвідувачів виставки у день її відкриття – найбільше було школярів. Діти з захопленням роздивлялись іграшки представлені у різних номінаціях. Це і традиційна лялька-мотанка, і лялька текстильна, іграшки з глини, з дерева, з паперу, з соломи, з лози. Є іграшки динамічні, які рухаються, їх особливо хотілось привести в дію.

Вероніка Вирозуб, 11 років, ЗОШ№2:

Мені дуже сподобалась ось ця іграшка_ коти і миші вони дуже милі.

Композиція з рогози «Котик і мишки» – іграшка, яку зробила одинадцятирічна дівчинка. Юна майстриня добре знає особливості цього природного матеріалу.

Валерія Гринчук, учасниця вистаки-конкурсу:

Котика робила з двох пушків, я розпушувала стіжок рогози, а мишок я робила з косички такої плетеної.

Серед робіт є і унікальний міні-кобзар, книжка належить текстильній ляльці у народному українському строї, спеціально для неї юна майстриня пошила і зручну сумку.

Марічка Довганюк, учениця ЗОШ №29, гурток «Декоративно-образотворчого мистецтва ТСЮТ :

Я люблю робити різні мініатюрні речі і я рішила використати це якось для ляльки. Це «Кобзар», я його трішечки проілюструвала. Там є «Зоря моя вечірняя», «Село», «Садок вишневий коло хати».

Ірина Качанова, керівник гуртка «Декоративного ужиткового образотворчого мистецтва», ТСЮТ:

Ця дитина для мене особисто особлива, це таке джерело творчості, окрім того, що вона професійно малює олійними фарбами у нас на гуртку, займається виробами зі шкіри. Вона займається валяння вовною, вишиває, в’яже, складає вірші сама, випускає такі маленькі друковані книжечки та робить міні ілюстрації до них.

Організатори Тернопільський осередок національної спілки майстрів України запрошують відвідати виставку усіх бажаючих. Виставка конкурс «Українська народна іграшка руками дітей» триватиме два тижні до 30 листопада. Після закриття усі роботи будуть повернуті авторам.

Репортер – Олена Мудра

Камера, монтаж – Віталій Цицура

“ТМЦ.ІНФО”, 20 листопада 2018 року