Вперше у Тернополі презентуватимуть Арт буки, присвячені релігійним діячам

«Бібліофест – 2018» запрошує тернополян та гостей міста 26, 27 та 28 вересня у бібліотеки міста. Восьмий фестиваль бібліотекарів, видавців, письменників пройде під гаслом «Читання тернопільські особливі» та дивуватиме родзинками. В перший день відкриття події буде поєднано з презентацією нових артбуків, присвячених релігійним діячам Тернопілля.

Титри: Світлана Козелко, директор тернопільських міських бібліотек:

Ми всіх запрошуємо в 10.30 відкриття «Бібліофесту» відбуватиметься в Кафедральному соборі. Саме там ми будемо презентувати колекцію «Мого народу гілочка тернова».

Вперше бібліотеки створили артбуки, присвячені цікавим особистостям, які служили тільки Україні і Богу.

Титри: Світлана Козелко, директор тернопільських міських бібліотек :

З приватної колекції в нас буде дві монахині. Ось я зараз показую артбук, який приготувала філія бібліотека номер п’ять для дорослих. І ми хочемо вперше тернополянам розказати про забуті імена, і коли ми обговорювали тематику наших артбуків з Олександром Івановичем Смиком і отцем Віталієм Козаком, то ми вирішили віднайти дуже дуже цікаві особистості – ми будемо говорити про Миколая Чернецького, ми будемо говорити про Андрея Шептицького, Йосипа Сліпого, ми будемо говорити про Степана Ратича. Ось це в нас бібліотека дитяча зробила дуже цікавий артбук у вигляді альбома.

Колективно створені артбуки справжній витвори мистецтва, адже немає двох подібних – використовується поєднання багатьох декоративних технік – поліграфія, малюнок, холст, витинанка, вишивка. Читача неодмінно приваблять оригінально оформлені сторінки артбуків. Артбук восьмої бібліотеки для дорослих присвячений Любомиру Гузару, розкаже про діяча двома мовами.

Титри: Світлана Козелко, директор тернопільських міських бібліотек:

Це вперше ми вийшли на інший формат, тоб то розповідають саме про Гузара на українській мові і на англійський. Степан Качала, ось бачите такий етнічний, такий старовинний, такий особливий артбук. Я так трішки тернополян зацікавлю, а всі інші артбуки, які вони захочуть переглянути, то ми запрошуємо до кафедрального собору.

Також у день відкриття центральна бібліотека для дорослих запрошує на містичну презентацію книги Ірини Мацко, Леоніда Бицюри «Легенди тернового поля», яка розпочнеться у 19 годині.

Репортер – Олена Мудра

Камера – Дмитро Лекхман

Монтаж – Анастасія Цінкевич

“ТМЦ.ІНФО”, 25 вересня 2018 року

Проект здійснено за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.

Supported by the Media Development Fund of the U. S. Embassy in Ukraine.