Відбулась прес-конференція щодо проведення загальнонаціональної кампанії #протиДІЙ торгівлі людьми

30 липня у Тернопільському прес-клубі розповіли: про торгівлю людьми, скільки випадків зафіксовано у Тернопільській області та як уберегти себе та рідних від потрапляння у сучасне рабство та інших ризиків.

Марина Пасєчник – голова правління Всеукраїнської коаліції громадських організацій з протидії торгівлі людьми:

Метою торгівлі людьми може бути і трудова експлуатація, сексуальна і примусове жебрацво, втягнення у злочинну діяльність, вилучення органів, продаж дитини, сурогатне материнство, використання в озброєних конфліктах. Якщо людина потрапила в таку ситуацію вона повинна звернутися до державних служб, до правоохоронних органів, до громадських організацій, щоб відновили її права і вона успішно могла інтегруватися в суспільстві

Скільки ж постаждалих у Тернополі? Як вони відновлюють свої права?

Тетяна Горбоніс – директорка Тернопільського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді:

“ В нас у місті Тернополі мають статус постраждалих від торгівлі людьми 5 осіб. Ці всі особи мають свої сім’ї. Фахівцями соціальних служб для сімей та молоді здійснено оцінку потреб кожної сім’ї та особи. На сьогоднішній день їм надаються консультатині послуги, це йдуть психологічні консультації, інформаційного та правового характеру, також надається матеріальна допомога, здійснюється допомога відновлення документів”

Також жертвами торгівлі людьми стають неповнолітні громадяни України.

Ростислав Дрозд – начальник служби у справах дітей ОДА:

Кур’єри, наркокур’єри, коли неповнолітніх громадян залучають до кур’єрської служби. Їм дають перевозити товар, зрозуміло що людина не знає що саме транспортує. Є пункт з якого вибуває і пункт призначення, зазвичай це використовують як транспортування наркотичних засобів. Ці громадяни попадають в поле зору правоохоронців інших держав, їх затримують і закінчується це тюрмою

Також журналісти дізналися про гру „Лабіринт можливостей“, де проектуються конкретні ситуації, в які потрапляють потенційні заробітчани, під час якої відчувають себе у ролі „мандрівників“, які виїжджають за кордон у пошуках роботи.

Репортер- Ірина Ковальчик
Камера- Дмитро Лехман
Монтаж- Анастасія Цінкевич
“ТМЦ.ІНФО”, 6 cепня 2018 року
Проект здійснено за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.
Supported by the Media Development Fund of the U. S. Embassy in Ukraine.

Теги: