Уряд України планує надати 1 мільярд гривень для підтримки малих господарств аграрного сектору

Про дії уряду, які будуть направлені на підтримку аграрного сектору України, а саме невеликих підприємств, фермерських господарств та селян, які утримують корів, аграріям Тернопільщини розказав прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час відкриття Всеукраїнського дня поля та саду у м. Бучач. Зустріч відбулась на підприємстві “Бучачагрохлібпром”.

Володимир Гройсман, прем’єр міністр України.

«Я хочу підкреслити, що те, що ви робите сьогодні, дуже необхідно для нашої країни. Україна має стати сильною, конкурентоздатною державою і можливості для цього у нас є. Все те, що ми з вами виробляємо в країні за рік 18% з переробкою, формує агропромисловий комплекс. Я хочу підкреслити, що саме в цьому році ми запровадили один із самих збалансованих підходів. Сьогодні держава на сільхозтехніку, яка вироблена в Україні українськими руками, компенсує 40% для наших фермерів. Ми надали великий пріоритет розвитку тваринництва, молочно-товарних комплексів, фермерства, ми маємо в країні будувати з достатньо серйозних потужностей і 25, і 30% від вартості будівництва держава сьогодні компенсує. Ми маємо підтримувати і домогосподарства на селі. І ми визначили, що на кожну корову до 13 місяців 2,5 тисячі гривень без жодної корупції отримає селянин, який утримує цю худобу. 1,5 тисячі отримає те підприємство, яке утримує молочне стадо. Кошти передбачені, механізми є. 1 мільярд гривень ми передбачили на те, щоб підтримати українське фермерство. Дати можливість доступу до кредитних ресурсів, дати можливість компенсації посадового матеріалу, насіння, мінеральних добрив.

Прем’єр-міністр у рамках робочого візиту також оглянув техніку, представлену фермерським господарством «Ґадз». Підприємство спеціалізується на вирощуванні зерняткових та кісточкових фруктів і ягід та є серед лідерів агропромислової галузі за темпами нарощування плодових насаджень в Україні.

Репортер – Олена Мудра, Ольга Демчук
Камера, монтаж -Віталій Цицура
«ТМЦ.ІНФО», 18 червня 2018 року
Проект здійснено за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.
Supported by the Media Development Fund of the U.S. Embassy in Ukraine.