У Тернополі відбувся гендерний форум для регіональних медіа західних областей

Вдруге в Україні пройшов гендерний форум для регіональних медіа Тернопільської, Волинської, Рівненської, Хмельницької, Чернівецької, Івано-Франківської, Закарпатської та Львівської областей. Журналістів проінформували щодо використання фемінітивів та дотримання гендерної рівності у роботі.

Богдана Стельмах, координаторка  Волинського прес-клубу:

Не треба йти до журналістів із наказом та і з тиском. Потрібно проаналізувати та показати, яка є картина  і запропонувати подумати, в чому дискримінаційний момент і яким чином можна його уникнути. Чому він шкідливий, як для медіапростору так і для загалом громади, яка читає ці медіа або дивиться?

Журналісти підтримали важливість теми гендерної рівності та поділились досвідом щодо написання статей, де в ролі експерта виступає жінка.

Ірина, учасниця:

Не лише шукати  експертів чоловіків, а жінок, так це важче звичайно. Вони є жінки експертки в багатьох питаннях, зовсім різних, але вони про себе не заявляють і ти їх вишукуєш і вони говорять тобі ще набагато крутіші експертні речі ніж чоловіки. Питаю: чому ти про це не говориш?Вона відповідає, що вона скромна, в них не прийнято, хай говорить він- чоловік.Чим більше ми будемо намагатися активізовувати їх тим більше буде наше суспільство більш гармонійне і паритетне.

На початку заходу відбулось нагородження  переможиць  другого Конкурсу журналістських матеріалів на гендерну тематику.

Ольга, учасниця конкурсу:

Минулого року брала участь у конкурсі гендерних матеріалів, отримала 3-тє місце за матеріал “Сексизм по поличках”, він опублікувався  на сайті “Повага”.

Репортер – Ірина Ковальчик

Камера – Дмитро Лехман

Монтаж – Анастасія Цінкевич

«ТМЦ.ІНФО», 23 липня 2018 року
Проект здійснено за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.
Supported by the Media Development Fund of the U.S. Embassy in Ukraine.

Теги: