Відео
18:34
28 Листопада
1189

У Тернополі в Будинку праці обговорювали питання сприяння зайнятості людей з інвалідністю

Відео

Зібрання соціальних партнерів, де обговорювали питання сприяння зайнятості осіб з інвалідністю, в тому числі учасників АТО нещодавно відбулося у Тернополі.

Василь Олещук, директор обласного центру зайнятості:

Протягом січня-жовтня 2018 року послугами служби зайнятості Тернопілля скористались 924 особи з обмеженою працездатністю. За цей період роботодавці пропонували їм 329 вакансій. На 1 листопада 2018 року було актуально лише 156 вільних робочих місць для цієї категорії громадян.

За сприяння обласної служби зайнятості 106 осіб з інвалідністю пройшли професійне навчання; 44 – взяли участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру. 11 осіб працевлаштовані. З 40 демобілізованих учасників АТО, які мають інвалідність, працевлаштовані 3 особи.

Олег Воронка, заступник директора департаменту соціального захисту населення ОДА:

Відповідно до 719 постанови Кабінету міністрів, інваліди першої та другої групи, сім’ї загиблих, а також інваліди 1-2 групи внаслідок бойових дій на території інших держав мають право на компенсаційну виплату, на придбання житла. В цьому році інвалідам війни першої та другої групи внаслідок проведення антитерористичної операції, передбачено субвенцією з державного бюджету 8,4 мільйона гривень і виплачено 11 таким особам.

Законодавством України передбачено певні пільги для оподаткування діяльності підприємств, організацій та установ, що здійснюють свою діяльність з залученням людей з інвалідністю.

Ольга Кондратюк, начальник відділу головного управління Державної фіскальної служби в Тернопільській області:

В першу чергу я зупинюсь на громадських організаціях, які займаються долею таких людей. Всі вони включені в нас у перелік неприбуткових установ і організацій. Це дає для них можливість, що вони не є платниками на прибуток. Що стосується підприємств, установ і організацій, які залучають до роботи і здійснюють свою господарську діяльність з залученням таких людей, то передбачена пільга також по податку на прибуток – це пільга для підприємств, які засновані громадськими організаціями інвалідів і є їх повною власністю. Податок на їх прибуток звільняється повністю, але є умова, якщо протягом попереднього звітного періоду кількість інвалідів, які мають там основне місце роботи, повинне становити не менше, як 50 відсотків від середньооблікової численності штатних працівників цього підприємства, а також додати одну з умов, що фонд оплати праці таких інвалідів становить протягом звітного періоду не менше, як 25 відсотків від суми загальних витрат на оплату праці цього підприємства.

Дозвіл на таку пільгу надається на основі закону про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні. На Тернопіллі є два підприємства, що користуються такою пільгою. Це «Надія» та Тернопільське навчально-виробниче підприємство УТОС.

Андрій Руцький, заступник начальника відділу головного управління Державної фіскальної служби у Тернопільській області:

Що стосується інвалідів, як найманих працівників, то тут передбачена пільга у сплаті податку на доходи фізичних осіб, тобто певна частина податку на їх доходи не оподатковується, але на сьогоднішній день ця норма не є актуальна. Тому що, щоб дотримуватись такої норми, заробітна плата не повинна перевищувати 2470 гривень при мінімальній зарплаті на сьогоднішній день 3723 гривень. Водночас якщо ми подивимося на єдиний соціальний внесок, то якщо на підприємстві працюють особи з інвалідністю, то підприємство за них вже має пільгу в єдиному соціальному внеску не 22 відсотки, так, як для всіх працівників, а відсоток становить 8,41, але якщо на приватного підприємця – то ця пільга не діє.

Репортер, камера – Ольга Демчук                                                                                                                    Відеомонтаж – Ольга Демчук, Віталій Цицура                                                                                   “ТМЦ.ІНФО”, 28 листопада 2018 року