У Тернополі на «Алеї зірок» засяяли ще чотири зірки

Вже традиційно під час храмового празника Успіння пресвятої Богородиці 28 серпня у Тернополі додаються нові імена на Алеї зірок. Так у свій день народження місто вшановує найкращих тернополян.

Сергій Надал, голова міста Тернополя:

Цього року ці зірки отримують люди, які дійсно є, як і попередні роки, справжніми патріотами нашого міста, люди, які це місто прославили. Шкода, що серед них є лише один живий серед нас це В’ячеслав Хім’як відомий актор, режисер, педагог, людина, яка своїм мистецтвом прославляє наше місто, яка виховує нове покоління митців. Серед тих, хто нас покинув, це Богадан Хаварівський, людина, яка була відомим краєзнавцем, відомим громадським діячем, відомим архівістом, людина, як апо суті, дуже багато приклалася до подій національного відродження. Наступний це Григорій Бурбеза, це один із перших сучасних, новітніх журналістів, які зявилися під час незалежної України, людина, яка була прикладом в журналістиці, людина, яка починала перше видавництво «Лілея» в Тернополі, і також зірку сьогодні отримує до 150-річниці від дня створення це товариство «Просвіта». Несли знання для українців, навіть в період відсутності української держави вчили українців і завдяки яким народжувалась еліта української нації, і ми можемо їм подякувати і за отримання незалежності. Ці чотири зірки це чудова пам’ять про цих людей, про ці події, які мають бути прикладом для сучасних тернополян.

На відкриття зірки, присвяченій журналісту, громадському політичному діячу, засновнику Тернопільського медіа центру Григорію Миколайовичу Бурбезі приїхала родина, прийшли друзі та співробітники.

Зоя Бурбеза, донька Григорія Бурбези:

Незважаючи на те, що ми жили в різних країнах, ми дуже з ним багато спілкувались, ми йому багато розповідали, він нам, обмінювались інформацією, він мені дуже багато написав статей по моїй діяльності про Україну, він мене завжди виручав в цьому плані, а як батько дуже добрий, позитивний, багато чого нас навчив, дуже багато речей, я згадую, він мені казав і все такі казав, з часом поймеш, і воно дійсно так і є.

Тарас Бурбеза, син Григорія Бурбези:

Він мені був, як інструктор по життю, можна сказати, завжди можна було до нього піти, поговорити, він завжди знав, як правильно сказати, так, щоб заставити, тебе про це дійсно подумати, і міг поміняти навіть мою думку. Спорити з ним взагалі не було змісту, бо він завжди перемагав, і був дуже добрим батьком і людиною великим патріотом, дуже любив Україну.

Ігор Аркуша, друг та співзасновник «ТМЦ-інфо»:

Я ціле життя називав його тільки Григорієм, казали на нього і Гриць, і Гриша, а я чомусь тільки Григорій, я давно вже його знаю фактично з дев’яностого року, я ще пам’ятаю, що коли починався Пласт і я привіз Григорію в Пласт перші комп’ютери. Ми з ним мали і суперечки різні, і сперечалися в Інтернеті, а тільки зустрічалися і здоров, здоров і кава. Він любив життя, він любив Тернопіль, був патріотом Галичини, був патріотом України, був патріотом міста великим, дуже добре, що місто пам’ятає це, тут встановили зірочку, яка буде нагадувати про нього.

Тетяна Шабанова, керівник та співзасновниця «ТМЦ-інфо»:

Все такі ми продовжуємо його справу, те, що він хотів, це навчати молодих спеціалістів, випускати, вчити правильно, вчити правильних журналістів, як він завжди говорив, щоб не було джинси і жовтизни в журналістиці, ми намагаємось випускати ті новини, робити прямі трансляції, які робилися за нього. Наша команда і я ми робимо все, щоб справа Григорія Миколайовича жила, жила і розцвітала, і прикладемо дуже багато зусиль, щоб всі знали, що таке Тернопільський медіа центр і хто його започаткував.

Відкриття зірок відбувалось у теплій, дружній, мистецький атмосфері.

Серпневі зорі магічні, великі, мов спасівські яблука, побачать за мить своє віддзеркалення на цій прекрасній алеї наших славетних тернополян.

В’ячеслав Хім’як, актор, режисер, педагог:

  Я хочу щиро подякувати міський раді, за те, що витратились на такий дорогий подарунок, хлопці, що є, то є, я знаю, що кольорове металя, то дуже дорого, і я собі думаю, якщо, хтось, не дай Боже, дозволить собі то вкрасти це, то я би зв’язав це з моїм іменем, а не те, що це з бронзи.

Дарія Чубата, голова Тернопільської міської організації «Просвіта»:

Ми можемо бути вдячні і нашому Роману Гром’яку, який починав відроджувати обласну «Просвіту», і Олегу Герману і Ігорю Ґереті, і Лучаківському, який був самий перший і адвокат, бургомістр міста і все-такі керував «Просвітою». 150-та річниця «Просвіти» Всеукраїнської і відкрита зірка саме для неї, і я думаю, що просвітян зараз збільшиться, і вони будуть щиріше, і відвертіше, і таким чином Україна буде справжня, соборна і патріотично налаштована.

Зовнішній вигляд зірки розробив у 2011 році тернопільський скульптор Дмитро Пилип’як. Виготовляють зірки для тернопільської алеї у Львові.
Міський голова Сергій Надал вручив сертифікати на зірки рідним відомих тернополян та представникам «Просвіти».

Репортер – Олена Мудра
Камера – Віталій Цицура
Монтаж –Анастасія Цінкевич

“ТМЦ.ІНФО”, 29 серпня 2018 року
Проект здійснено за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.
Supported by the Media Development Fund of the U. S. Embassy in Ukraine.

Теги: