Цьогорічний осінній призов триватиме три місяці

У Тернополі понад 23 тисячі громадян від 18 до 27 років підлягають виклику до призовних комісій. На службу ж у військові частини відправляють з 20 років.

Відповідно до указу Президента «Про проведення осіннього призову громадян України» на строкову військову службу, призов до комісій продовжиться і у грудні місяці. Це зумовлено збільшенням укомплектування команд молодого поповнення для Національної гвардії України та Державної прикордонної служби.

Петро Сирко, заступник військового комісара, начальник відділу комплектування та призову Тернопільського облвійськкомату:

На укомплектування Збройних Сил не будуть направлятися призовники, які не мають базової середньої освіти, з низькими морально-діловими якостями, які перебувають на обліку в органах внутрішніх справ з приводу антисуспільної поведінки, зловживання алкоголем та наркотичними речовинами.

Призовники можуть отримати відстрочку від призову на строкову військову службу, яка надається за рішенням районної чи міської призовної комісії відповідно до закону України «Про військовий обов’язок і військову службу.

Віктор Шумада, секретар Тернопільської міської ради, голова міської призовної комісії:

При призові призовнику виплачується допомога в розмірі 3500 гривень. На момент проходження військової служби за призовником зберігається місце навчання, зберігається житло, якщо це був гуртожиток, і весь період служби в Збройних Силах України зараховується до трудового стажу.

Щоб не понести адміністративну чи кримінальну відповідальність за ухилення від строкової служби, важливо завчасно, до отримання повістки, віднести у військовий комісаріат документи, що підтверджують підстави для надання відстрочки або звільнення від військової служби. До участі в операціях об’єднаних сил строковиків, як зазначив Петро Сирко, не залучатимуть.

 

Репортер – Ольга Демчук
Камера – Дмитро Лехман
Монтаж – Богдан Демчук

“ТМЦ.ІНФО”, 19 вересня 2018 року
Проект здійснено за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.
Supported by the Media Development Fund of the U. S. Embassy in Ukraine.

Теги: