Тернопільські реконструктори відвідали фестиваль середньовічної культури «Ту Стань»

Поринути в епоху середньовіччя , представити певну культуру та виступити на лицарських боях приїхали сотні учасників з усієї України. Фестиваль “Ту Стань”, що проходив у Львівській області привабив й Тернопільський клуб історичних реконструкторів «Галицька Дружина».

Тарас, капітан клубу «Галицька Дружина»:

Для тих хто живе «live in history» це справді означає поринути в історію, отримувати задоволення від того, що ти п’єш з глиняної посуди і готуєш їжу тих часів.
Потрібно, щоб людина перший раз приїхала на фестиваль і почула усе це як турист, таким чином до нашого клубу і долучилось більшість, а згодом людина починає цікавитись костюмами, матеріалами, посудом, прикрасами, вливається в цю атмосферу. Проте, коли ти кажеш ціну за той самий натуральний льон стовідсотковий, тоді кажуть: «Ой, так дорого займатися тим!». Дуже важко долучити людей, які хочуть тим займатись.

Клуб «Галицька Дружина» функціонує уже 8 років та є не єдиним історичним клубом у Тернополі.

Світлана, історичний реконструктор:

 Після того як я приїхала з фестивалю, почала вивчати, читати, зрозуміла, що хочу цим займатися, хочу стріляти з лука, хочу зробити собі красивий костюм.
Мені подобається те, що ти поринаєш в той історичний період, в ту епоху, яка тобі подобається, яка тебе цікавить, ти проживаєш життя тих людей, які жили колись і саме це і захоплює, оскільки ти віддаляєшся від того що тебе оточує кожного дня і переносишся в зовсім інший світ, ти розслабляєшся, грубо кажучи, та відходиш від сірої буденності.

До прикладу, Львів’яни представляють X-XI століття епоху вікінгів, яка охоплювала Ісландію, Норвегію, Швецію.

Олена, історичний реконструктор:

 Реконструктор – це людина, яка намагається зрозуміти яким чином люди жили в ті часи, які її цікавлять, справа в тому що, особливо коли мова йде про давні періоди, у нас абсолютно немає детального опису як був налаштований побут, яким чином відбувалися релігійні свята, тощо. І коли археологи знаходять якісь предмети, вони їх певною мірою класифікують, інтерпретують та складають у фонди, а реконструктори – це люди, які виготовляють копії цих предметів і намагаються зрозуміти, яким чином їх використовували.
Ми пробуємо плести, пробуємо носити той одяг який гіпотетично тоді був, пробуємо видобувати вогонь, варити мед, кувати. У Києві є хлопці, які видобувають руду середньовічним методом, для того щоб зрозуміти як був той процес побудований.
Вже зараз в Україні відбувається дуже цікавий еволюційний процес. У нас починають будувати поселення живої історії коли діти можуть в рамках вивчення певної історичної епохи приїхати і подивитися як було облаштоване поселення і зрозуміти візуально чи тактильно як воно відбувалось.

Розділили щоденну працю середньовічного життя мали змогу і зовсім юні реконструктори.

Репортер- Тетяна Муран
Камера- Олег Мудра
Монтаж- Анастасія Цінкевич
“ТМЦ.ІНФО”, 10 серпня 2018 року
Проект здійснено за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.
Supported by the Media Development Fund of the U. S. Embassy in Ukraine

Теги: