Що очікує першокласників у Новій українській школі?

Нова українська школа стартуватиме вже за кілька днів. Як зазначено на сайті nus.org.ua, понад 448 тисяч дітей вперше сядуть за парти і почнуть навчатись.

Наталія Бабій, вчителька школи-ліцею №6 ім. Н. Яремчука:

В моєму класі 32 дитини. Ми готувалися до цього з початку нового року, минуло чотири місяці курсів EdEra, а також був очний цикл, 60 годин очної сесії. Думаю, що підготовки було достатньо. Великого портфеля дитина носити до школи не буде – це не потрібно. Підручники, зошити, все для трудового, все буде, звичайно, в школі у спеціальних контейнерах та кожен буде підписаний, що це особисто їхні речі.

Вперше уряд виділив понад мільярд гривень на обладнання початкових шкіл у всіх куточках України. Фінансові звіти школи будуть зобов’язані виставляти на сайтах шкіл та місцевих управлінь освіти. Школа допомагатиме батькам розкрити таланти їхніх дітей. Не буде оцінок, принизливих повчань, замість батьківських зборів – індивідуальні зустрічі, спілкування та інше.

Олександр Остапчук, директор школи-ліцею №6 ім. Н. Яремчука:

В нашій школі ми сповідуємо два таких принципи – це свобода та відповідальніст. До нас приїжджає багато гостей, маю на увазі в Україну, з Фінляндії, Норвегії, взялися за сингапурську освіту. Так, потрібно вчитися чужому, але найголовніше – не забувати, хто ми є. Тобто ментальність їхня і наша інакші. Закордонні освітяни нас вчать двом аспектам: як любити дітей та як поважати свою професію. Мені здається, що кожен вчитель, котрий прийшов у школу, повинен вже любити дітей тобто апріорі.

Одним із нових викликів для освіти є практикорієнтованість навчання. Тому учні навчатимуться на практиці та опановуватимуть не тільки академічні навики, а й соціальні.

 

Репортер – Ольга Демчук
Камера – Дмитро Лехман
Монтаж – Анастасія Цінкевич
Начитка – Наталя Павлусик

«ТМЦ.ІНФО», 30 серпня 2018 року
Проект здійснено за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.
Supported by the Media Development Fund of the U.S. Embassy in Ukraine.
Категорія