Що думають Тернополяни про 12 ти річну середню школу

Початок наступного навчального року уже не за горами.
Безліч оновлень разом з ним принесе концепція «Нової Української школи» : впровадження дванадцятирічної середньої освіти, модернізація навчального середовища, значні капіталовкладення з боку держави в освіту.
Ми запитали, що думають Тернополяни про ці зміни та як покращити навчальний процес.

Володимир, батько:

Не варто зациклюватись на великому обсязі інформації, варто подавати найцікавіше, використовувати нові методи навчання, не так як у минулі часи, коли ми сиділи за партами. Я думаю, це буде цікавіше.

Андрій, батько двох дітей:

Повинна даватись реальна професія у житті, яка буде корисною та розвиватиме економіку.
Людина повинна навчитись виживати у цьому світі самостійно. Тому, можливо, школа не завжди здатна успішно це впровадити. Як показує практика, людина в більш старшому віці знаходить те чим вона хоче займатися. Тобто, школа дає початкові знання, а згодом людина дорослішає, аналізує своє життя та вирішує куди рухатися.

Оксана, матір двох дітей:

Я вважаю, що потрібно розвиватися, рухатися. Мені подобається, що зараз роблять менші класи, що заняття буде в ігровій формі. Бачу по власному сину, коли ми щось вивчаємо у формі гри, йому легко вдається засвоїти новий матеріал.

Оксана, матір 3-річної дитини:

 Оскільки тепер у першому класі заняття будуть більш ігрові, тому ,можливо, дитині справді буде легше. Хоча з іншої сторони, я вважаю, що школа – це навчання, а садочок – це ігри. Я навчалася одинадцять років і цього для мене було достатньо. Що робити дванадцять років? Я не знаю. Можливо, тепер навчальна програма інша, методика оцінювання відрізняється. І який сам навчальний процес буде, не знаю.

Володимир, батько:

Ми навчались одинадцять років і цього вистачало. А як показує практика, тепер діти навчаються дев»ять класів і йдуть в коледж, щоб не здавати ЗНО. Я думаю це затягує процес. На мою думку, ен варто це робити.

Любов Йосипівна, пенсіонерка:

А що це дає? Чи отримають діти більше знань, чи будуть розумнішими, якщо так довго будуть вчитися?
Хто має бажання навчатись той чи при одинадцятирічній середній школі чи при дванадцятирічній буде все знати, діти різні, я так вважаю.

Варто добавити те, що в 136 країнах світу школярі навчаються по 12 років, в тому числі у США, Великій Британії та Франції. Яка освіта закордоном поділилась з нами студентка Польського вузу.

Ольга, студентка:

Там немає спеціалізованих шкіл, діти навчаються дванадцять років. Дуже хороші знання отримають. Більшість учнів після школи можуть навіть викладати, підпрацьовувати.

Репортер- Тетяна Муран
Камера- Віталій Цицура, Дмитро Лехман
Монтаж- Анастасія Цінкевич
“ТМЦ.ІНФО”, 10 серпня 2018 року
Проект здійснено за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.
Supported by the Media Development Fund of the U. S. Embassy in Ukraine.

Теги: