“Рятуймо школу мистецтв Ігоря Ґерети” батьки запрошують на конференцію

Тернопільська експериментальна обласна школа мистецтв ім. Ігоря Герети – це щороку рекордна кількість дипломів, перемог та кубків у мистецьких конкурсах та фестивалях, перші професійні здобутки та професійна мистецька освіта разом з документом про середню освіту, виховання на українських традиціях. Така школа, кажуть, одна на усю країну. І одна школа у Тернополі, яка досі не може вирішити питання шкільного приміщення. Учні протягом більш ніж двадцяти років тісняться у не зовсім пристосованих для навчання аудиторіях.
Сьогодні школа на шляху адміністративних змін. Підпорядковану управлінню культури школу хочуть передати обласному управлінню освіти. Питання приміщення, навчальних програм, мистецької та загальношкільної освіти стоїть, як ніколи гостро. Дирекція школи, колектив вчителів, батьки учнів намагаються знайти оптимальний варіант розвитку освітньої установи у межах міста. Засновники мистецької школи – Тернопільська обласна рада, пропонують реорганізацію у школу-інтернат, завдяки приєднанню до інтернату у Струсові, що неабияк хвилює увесь колектив.
Де буде організоване навчання для тернопільських дітей, які проживають у місті, чи не доведеться учням їхати вчитися у Струсів – на такі питаннями батьки прагнуть почути відповідь до остаточного рішення обласної ради що до реорганізації. Чиновники запевняють – існує імовірність тільки повноцінного обміну ділянки, на який зараз стоїть школа, на приміщення, яке відповідатиме освітнім вимогам або повноцінна реконструкція приміщення, де зараз навчаються учні молодшої школи.
Реорганізація школи, на думку директора Марії Гудими, є також один з кроків для залучення коштів, які дадуть можливість розвивати освітній заклад, створюючи умови для якісної освіти – на облаштування спеціалізованих класів з фізики, хімії, інформатики, закупівлю нових інструментів для навчання музики, а також на реконструкцію існуючого приміщення. По при те, що перша спроба розробити документи на реконструкцію школи шляхом добудови не мала успіху, директор готова розглянути різні пропозиції архітекторів та максимально сприяти збільшенню території школи.
Директор школи мистецтв, працюючи на своїй посаді з листопада минулого року переконана – стабільний розвиток школи можна забезпечити тільки послідовними кроками.
Батьківський комітет школи зініціював провести конференцію “Врятуймо школу мистецтв Ігоря Герети”, яка відбудеться у суботу 24 лютого в Українському домі “Перемога”. Запрошено представників обласної та міської влади.

Репортер – Олена Мудра

Камера, монтаж – Віталій Цицура