Правоохоронці Тернопільщини готуються до виборів, які відбудуться у березні

Усього за два місяці в Україні пройдуть вибори президента країни. До виборів готуються не тільки кандидати від різних партій, а і служби, які мають забезпечити порядок на виборчих дільницях та запобігти можливим порушенням виборчого процесу. Заходи готують відповідно до «Закону України про вибори президента та постанови Верховної Ради від 26 листопада 2018 року про визначення чергових виборів президента України».

Завдання поліції в області не тільки забезпечити перевірки та охорону виборчих дільниць, громадського порядку та фіксування можливих порушень, а і забезпечення охорони документації, яку завозять на виборчі дільниці. Формуються спеціальні слідчі оперативні групи.
Під час перевірок виборчих дільниць поліція виявила не придатні для проведення голосування приміщення. До поліції вже поступають звернення громадян про порушення у веденні рекламних компаній претендентів на посаду президента України.
Контроль та забезпечення прозорих чистих виборів вперше в Україні будуть контролювати громадські омбудсмени з захисту виборчих прав. Також під їх контроль підпадає діяльність поліції та ведення судових процесів, щодо порушень під час виборів.
За ходом передвиборної агітації слідкують громадські спостерігачі, також вони будуть присутні на виборчих дільницях
Кожен громадянин України може сприяти проведенню чесних прозорих виборів та повідомляти про порушення під час передвиборчої компанії та під час виборів за телефоном 102.

Репортер – Олена Мудра
Камера – Віталій Цицура
Монтаж – Тетяна Шабанова
“ТМЦ.ІНФО”, 4 лютого 2019 року