Порушників виборчої кампанії можуть чекати не тільки штрафи, а і кримінальна відповідальність

Довготермінові спостерігачі протягом двох місяців слідкують за перебігом передвиборчої кампанії у п’яти територіальних виборчих округах на Тернопільщині. Дотримання виборчого законодавства контролюють громадські організації та правоохоронні органи. Також у їх обов’язки  входить попередження можливих порушень.

Іван Маруняк, регіональний координатор Громадянської мережі ОПОРА

На Тернопіллі від початку передвиборчої кампанії найбільш поширеніше порушення –  це наявність агітаційних матеріалів без зазначення необхідних відомостей.

Ольга Галушка, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Тернопільській області.

Громадські спостерігачі про порушення повідомляють за телефонами 102 або звертаються безпосередньо у відділки поліції. Підтвердженням різних порушень є фото, аудіо та відеозаписи громадян.

Олександр Богомол, начальник Головного управління Національної поліції в Тернопільській області

Олександр Богомол наголосив – порушників закону можуть чекати не тільки штрафи, а і кримінальна відповідальність, особливо тяжкими злочинами начальник головного управління поліції у Тернопільській області назвав видачу бюлетенів для голосування без паспорту та більше одного в одні руки, голосування за документами людей, які на час виборів виїхали за межі країни та підкуп виборців.

Олександр Богомол, начальник Головного управління Національної поліції в Тернопільській області

За порушення виборчого законодавства передбачена кримінальна відповідальність та позбавлення волі на строк від трьох до семи років, щоби не дати порушникам уникнути відповідальності за протизаконні дії під час виборчого процессу вперше в Україні працюватимуть громадські омбудсмени.

Ольга Мазаєва, громадська омбудсменка із захисту виборчих прав Громадянської мережі ОПОРА в Тернопільській області

 

Репортер – Олена Мудра
Камера, монтаж – Віталій Цицура
Редактор – Наталія Павлусик
“ТМЦ.ІНФО”, 26 лютого 2019 року
Проект здійснено за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.
Supported by the Media Development Fund of the U. S. Embassy in Ukraine.

Теги: