Насильство у сім”ї – куди звернутись

В Україні, за різними підрахунками, від 20 відсотків до третини жінок бодай іноді зазнавали насильства в родині, повідомляють представники Мінсоцполітики та недержавні експерти.
Як зазначила юрист Тернопільської Правозахисної групи насильство у сім’ї поділяється на фізичне, психологічне, економічне та сексуальне.

Ірина Білик – юрист Тернопільської Правозахисної групи

Як зазначають психологи , причин насильства у сімї є дуже багато. Зокрема це психологія самого кривдника та жертви. Зазвичай причини тягнуться ще із дитинства.

Маряна Гевко – психолог

Люди, які зазнають будь-якого виду насильства, можуть звертатися за допомогою в поліцію за номером 102 або дзвонити на гарячу лінію 0-800-500-335, а з мобільного – на номер 386, який працює в Україні. Якщо жертва не хоче викликати поліцію, може звернутись за допомогою за номером телефону довіри, який працює у Тернополі – 43-31-00. Крім цього допомогу потерпілим надають Тернопільський обласний центр соціально-психологічної допомоги «Родина», який цілодобово працює, Тернопільський обласний центр соціальних служб для сімей, дітей та молоді.

Репортер – Наталя Павлусик
Камера – Віталій Цицура
Монтаж – Тетяна Шабанова, Віталій Цицура
“ТМЦ.ІНФО”, 5 лютого 2019 року

Теги: