Графський палац у Коропці чекає на інвестора

У селищі Коропець Монастириського району з 2000 року в аварійному стані знаходиться унікальний палац графа Станіслава Бадені. Літня графська резиденція в стилі віденського ренесансу, зменшена копія цісарського палацу у Відні – справжня туристична перлина Тернопільщини.

Любомир Крупа, заступник голови Тернопільської обласної ради:

Найбільше постраждала центральна частина, з даху все впало і вона була на першому поверсі, заходячі сюди у двері, ми бачили наше небо. Купол був похилений, цей флагшток був зруйнований і впав, і купол, фактично, тримався на «чесному слові».

Будівля перебуває на балансі освіти. В 2015 році вперше були виділені кошти для ліквідації аварійного стану. У 2018 році ще 870 тисяч гривень з бюджету області пішло на ремонт в центральній частині палацу, де знаходиться овальний червоний зал, оздоблений червоним деревом.

Любомир Крупа, заступник голови Тернопільської обласної ради:

Те що ми зараз перед собою бачимо, це робота пана Юрія Вербовецького архітектора, який виграв конкурс у 2016 році на комплекс реконструкцію комплексу палацу Баденів. Ми виділили 1 млн 300 грн на проектно-кошторисну документацію і команда Юрія Вербовецького це зробила.

Відновлювальні, реставраційні роботи оцінили у 99 млн грн, проект реконструкції палацового комплексу графа Бадені перекладений на англійську мову та на польську мову і рекламується у Європі. Він був представлений у Польщі в містах Жешув та Краків. Наразі пошук інвестора продовжується.

Репортер – Олена Мудра
Камера – Віталій Цицура
Начитка – Наталя Павлусик
Монтаж – Анастасія Цінкевич

“ТМЦ.ІНФО”, 14 вересня 2018 року
Проект здійснено за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.
Supported by the Media Development Fund of the U. S. Embassy in Ukraine.

Теги: