Чи стануть альтернативні джерела енергії загальнодоступними?

Можливість запуску альтернативної енергетики в нашій області обговорили фахівці під час круглого столу «Енергоефективність Тернопільщини: стан та напрямки реформування в умовах євроінтеграції».

Олександр Степовий, експерт у галузі енергетики

Ми працюємо над тим, щоб Тернопільщина та Тернопіль став столицею України в галузі біотеплоенергетики. Всі країни, які почали такі зусилля як ми, почали з адміністративних зусиль, які дали 20-30 % економії енергоресурсів в економіці держави. Це пройшли США і вся Європа. І ми повинні ініціювати всі ці речі, на щастя, уряд дослухався, Верховна Рада дослухалась. Ось у мене перелік законодавчих актів України, які націлені на те, що ми нарешті повинні звернути увагу на таке явище як енергоаудит.

На сьогоднішній день реалізовано 5 проектів у сфері енергоефективності по України, три з них – у Тернопільській області. Така енергія у 7-10 разів дешевша за традиційні джерела. Успішним прикладом для наслідування слугує місто Чортків.

Юлія Демкович, представник Чортківської міської ради

Станом на сьогодні ми відімкнули 17 житлових будинків, це 123 квартири, від центрального теплопостачання, а також допомогли встановити індивідуальні теплові пункти для 35 жителів міста, виділивши на це 174,800 грн. Ми вирішили на даному етапі, що ми будемо відшкодовувати 10,000 грн особам, які встановлюють лише для власного користування сонячні панелі тобто до 10 кВт не більше.

Громадська організація «Інститут регіонального розвитку» провела аналітичне дослідження існуючого стану енергоефективності та відновлювальної енергетики у Тернопільській області через призму виконання угоди з Європейським Союзом. Ми реалізовуємо проект, який називається «Контроль громадськості за реформуванням енергетичного сектора на регіональному рівні в контексті виконання угоди про асоціацією між Україною та ЄС»

Орест Микита, координатор проектів «Інституту регіонального розвитку»

Нами, «Інститутом регіонального розвитку» та «Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій» був розроблений аналіз як впроваджується енергоефективність в п’ятьох областях України, а саме: в Тернопільській, Івано-Франківській, Львівській, Чернівецькій та Закарпатській областях.

Однією зі складових діяльності проекту є інформаційна складова, що передбачає організацію публічного діалогу, налагодження контактів, обмін інформацією та широке інформування громадськості про хід реалізації проекту та його результати. На підставі проведених досліджень обласна державна адміністрація отримала ряд рекомендацій, які допоможуть підняти наявний рівень енергозбереження та застосування відновних джерел енергії до європейських стандартів.

Орест Микита, координатор проектів «Інституту регіонального розвитку»

В Тернопільській області є такі ж самі проблеми, що і в інших областях. Це і недостатнє фінансування об’єктів бюджетної сфери на енергоефективність. Не стопроцентне фінансування тих обласних програм по енергоефективності, які прийняті обласною радою. В Тернопільській області прийнята стратегія розвитку до 2020 року. В цій стратегії передбачено певні кроки по запровадженні відновних джерел енергії. Це є позитивним повідомленням, і якщо будемо в тому ж напрямку рухатись, то досягнемо тих показників що ставить перед нами ЄС.

Репортер – Тетяна Муран
Камера, монтаж– Віталій Цицура
«ТМЦ.ІНФО», 13 червня 2018 року
Проект здійснено за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.
Supported by the Media Development Fund of the U.S. Embassy in Ukraine.