«Біжи за ради тих, хто не може» гроші зібрані під час флешмобу організатори передали родинам

Проблеми сімей, де є діти з інвалідністю потрібно допомагати вирішувати, об’єднуючи зусилля – головний месендж громадської діячки Олени Коваль, яка зініціювала створення проекту «Життя без меж» задля допомоги таким сім’ям.

Олена Коваль, ініціатор проекту «Життя без меж»:

Потрібно батькам об’єднуватися, і власне, такий проект він мав би бути першою сходинкою, першим кроком для того, щоби власне батьки знали один одного, знали, що такі у місті щось відбувається, і могли один одному допомагати і не тільки батьки між собою, а і люди, які не маючи таких проблем, вони надавали руку допомоги цим сім’ям.

Перша хвиля ініціативи в рамках проекту «Життя без меж» – «Біжи заради тих хто не може» мала на меті зібрати 44 025 гривень на реабілітацію для чотирьох дітей, які самостійно не ходять.

Олена Коваль, ініціатор проекту «Життя без меж»:

26 вересня ми розпочали, 26 листопада ми її завершили, офіційно ми зібрали кошти на два тижні раніше.

Для реалізації проекту «Життя без меж» Олена Коваль створила у соціальній мережі спеціальну групу. Зараз сторінка об’єднує 1000 учасників , здебільшого це батьки дітей з інвалідністю. Саме з цієї групи перші чотири сім’ї отримали кошти для того, щоб пройти реабілітацію у різних центрах в Україні.
Тетяна Сиротюк, мама дитини з інвалідністю Ані Сиротюк учасники флеш-мобу «Біжи за ради тих, хто не може»:

Моя дитина поїде на реабілітацію у львівський реабілітаційний центр «Еліта». Олена має таку групу і вона запропонувала, що вона хоче створити такий проект і вперше буде звертати увагу на діток, які не ходять зовсім, я написала, що в мене є така дитина і вона сказали, що так.

Оля Воробйова, мама дитини з інвалідністю Макара Воробйова учасники флеш-мобу «Біжи за ради тих, хто не може»:

А ми плануємо потратити ці кошти на реабілітацію в дельфінарії «Немо» на дельфінотерапію. Можливо розділимо на два курси цих десять занять, тому що ми плануємо поєднати їх ще з фізичною реабілітацією, будемо бачити також по стану дитини. Я десь і боялась, десь переживала, десь соромилась приймати участь в такому проекті, тому що я розумію, що це все буде на загал, як то кажуть на люди висвітлюватись і треба буде багато говорити, приймати в цьому участь відповідати на різні запитання, але треба з чогось починати, виходити з зони комфорту.
Необхідну суму для дітей збирали і завдяки флешмобу, коли люди здійснювали пробіжку та перераховували на рахунок кошти, а також влаштували благодійний аукціон.

Олександ Хома, співорганізатор проекту «Життя без меж»:

Мені надзвичайно було приємно, що люди почали самі долучатись, не лише те, що ми це ініціювали, просили їх долучитись, а те, що вони самі проявляли свої ідеї зробити подарунки для діток, дати якусь більшу суму коштів, і надзвичайно приємно, що ми завершили нашу першу хвилю швидше на два тижні ніж це планувалось.

Ініціативна група не зупиняється та продовжує допомагати особливим діткам – попереду свято Миколая.

Олена Коваль, ініціатор проекту «Життя без меж»:

Найшвидше ми плануємо організувати «Особливу казку», де будуть присутні близько тридцяти сімей, вона відбуватиметься 23 грудня, вже є подарунки для цих батьків, будуть розписані програмки, де відповідно будуть задіяні ці дітки, і буде це свято нести певну форму елементу інклюзії, тому що будуть здорові дітки, які прийдуть і захочуть, таким діткам зробити сюрприз, захочуть їх привітати.

«Особлива казка» чекатиме на діток в ігровому центрі «Йогурт».

Репортер – Олена Мудра
Камера, монтаж – Віталій Цицура
“ТМЦ.ІНФО”, 26 листопада 2018 року

Теги: