Біля Українського дому «Перемога» смердить

Замість чотирьох сміттєвих баків – дванадцять, сюди зносять сміття, як протягом дня, так і вночі, вивіз – після третьої ночі. У цих квартирах вікна не відкриваються протягом усього літа. Сморід від щоденних сміттєвих мішків, від вилитих рідин незрозумілого походження, калюжі з смердючою рідиною – у самому центрі міста під стінами Українського дому «Перемога».

Ольга, мешканка будинку бул. Шевченка №29

З того моменту, як відкрились заклади харчування по вул. Олени Кульчицької, всі почали нести сюди сміття. Кожен контейнер може обслуговувати певну кількість людей, доставили ще два, потім доставили ще вісім, самі контейнери привезли погані, страшні, з них тільки заберуть сміття, поставлять новий пустий контейнер він вже смердить так, ніби він наповнений повністю. Контейнерів стало дванадцять. Особливо ця проблема гостро стоїть субота, неділя, коли сміття не вивозиться взагалі, наплив в барах, ресторанах людей найбільший і , відповідно, сміття виноситься цілий день. І контейнерів не вистачає, все розкидано кругом контейнера, далі кульки розривають і люди, і вітер, і собаки, і птахи, це все розноситься. Падає дощ, ці всі нечистоти стікають в калюжі, які течуть далі до бульвару, до вулиці.

Світлана, мешканка будинку бул. Шевченка №29

В коридорі у нас чути помойкою, виходиш сюди, навіть не можеш підійти до контейнера сміття викинути, бо там такий запах, що всі кишки вириває. Мухи летять, щурі гуляють, це неможливо витримати.

Марія, мешканка будинку бул. Шевченка №29

Нас тут мало є, п’ятнадцять квартир, чого ми зі всього міста маємо збирати те все сміття, чого його мають нести до нас? Повна антисанітарія, зранку навіть неможливо вийти з хати, зранку, що я іду на роботу, запах уже страшний.

Наталя, мешканка будинку бул. Шевченка №29

А мене ще турбує, що вночі забирають сміття, вивозять, перша машина їде в дванадцятій годині, друга в третій, тут прохід маленький, машина сюди їде півгодини, потім той шум, потім знов виїжджає півгодини, крик, шум, хто має діти, то зі сну збивають дітей.

Марія, мешканка будинку бул. Шевченка №29

Дерева були в нас тут, берези такі гарні, все познищували, чим наші дітки мають дихати, забрали наш двір, п’ятнадцять років живемо тут, але такого ще не було безпредєлу, вночі крики, шуми, музика весь час, машини їздять безперестанку, одна приїжджає , друга виїжджає, свист, отаке всяке.

Віктор, мешканець будинку бул. Шевченка №29

 З тими навколишніми закладами харчування, вони працюють хто до одинадцятої, хто до першої ночі, до третьої ночі, хто до п’ятої і відповідно під кінець зміни виносять свої смітники, виносять пусті пляшки, це ще додає значних грохотів, з нецензурною лексикою. Вночі я зриваюсь пару разів і ганяю цих бомжів, що розривають ці кульки, тарабанять цими пустими пляшками, і ні смороди, ні люди, ні працівники закладів спати не дають.

Мешканці прилеглих будинків з бульвару Тараса Шевченка та з вулиці Руська звернулись за роз’ясненням до відповідних інстанцій.

Ольга, мешканка будинку бул. Шевченка №29

29 травня ми направили колективне звернення мешканців будинку бульвару Шевченка № 29, 33 і 35, вулиці Руської №29 і 27 до начальника управління житлового-комунального господарства, благоустрою та екології, до міської ради, до нашого окружного депутата, і в ЖЕК. Відповідь прийшла з ЖЕКу, і колективно від міської ради і з комунального – створені комісії, питання розглядаються, будуть вжиті заходи.

Місцева влада пообіцяла облагородити ділянку під складання сміття після здачі в експлуатацію багато поверхневого будинку, який планують здати у 2019 році.

Віктор, мешканець будинку бул. Шевченка №29

 Як мене запевнили, що це питання вже вирішено, просто то питання терміну, місце знаходження цих смітників буде саме тут, де вони зараз знаходяться, просто чекають поки закінчиться будова, щоби їх окультурити.

Ольга, мешканка будинку бул. Шевченка №29

Ще рік, перепрошую, поки люди вселяться, поки зроблять ремонт – то ще два роки, два роки цим дихати, цею антисанітарією.

За словами Олега Соколовського, начальника управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології Тернопільської міської ради проблема буде вирішена після завершення ремонту по вул. Олени Кульчицької і частина баків переїде саме туди. Але питання, як правильно утилізувати сміття в місті у час високих технологій залишається відкритим.

Репортер – Олена Мудра
Камера – Дмитро Лехман
Монтаж – Анастасія Цінкевич “ТМЦ.ІНФО”, 27 серпня 2018 року
Проект здійснено за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.
Supported by the Media Development Fund of the U. S. Embassy in Ukraine.