ВККС закликає ЗМІ не спекулювати на темі конкурсу до Антикорупційного суду

Джерело: www.ukrinform.ua

          Фото: www.ukrinform.ua

ВККСУ закликає міжнародні організації надати найсильніших кандидатів до Громадської ради міжнародних експертів (ГРМЕ), яка допомагатиме Комісії у проведенні конкурсу до Вищого антикорупційного суду, а ЗМІ – не спекулювати на цьому процесі.

Про це ідеться в повідомленні ВККСУ, що є в розпорядженні Укрінформу.
«Звертаємо увагу, що Комісія чекає пропозиції від міжнародних організацій щодо кандидатур до Громадської ради міжнародних експертів, у тому числі погоджених між самими організаціями, і не має будь-якого впливу на їх одноосібне або спільне рішення щодо подання кандидатур до складу ГРМЕ», – ідеться в повідомленні. 

Як зазначив голова ВККСУ Сергій Козьяков, Вища кваліфкомісія суддів хоче, «щоб були запропоновані найкращі кандидати, з яких можна обрати професійний і фаховий склад ради для виконання функцій, покладених на них законом».

Окрім того, у повідомленні наголошується, що «чутки, які розповсюджують деякі ЗМІ про начебто вплив ВККСУ на міжнародні організації щодо визначення кандидатур у ГРМЕ, є дезінформацією і не відповідають дійсності».

«Закликаємо засоби масової інформації утриматись від розповсюдження чуток та не спекулювати на темі конкурсу до Вищого антикорупційного суду», – зазначають у ВККСУ.У ВККСУ нагадують, що ГРМЕ утворюється Комісією строком на шість років для сприяння їй у підготовці рішень з питань призначення на посади суддів Вищого антикорупційного суду та є її допоміжним органом.

Як повідомляється, міжнародні організації, які вказані Міністерства закордонних справ  як такі, що співпрацюють з Україною в питаннях запобігання корупції, вже отримали від Комісії листи з проханням запропонувати своїх кандидатів до майбутнього складу ГРМЕ. Так, вони можуть запропонувати щонайменше по два кандидати на одну вакансію до ГРМЕ, а загалом повинно бути висунуто мінімум 12 експертів, з яких Комісія обере шість членів. Строк роботи обраних членів ГРМЕ складає два роки.Окрім того, у ВККСУ повідомляють, що, відповідно до ст. 9 Закону України «Про Вищий антикорупційний суд», встановлено чіткі критерії, яким повинен відповідати кандидат у члени ГРМЕ.

Таким чином, міжнародні організації мають надати кандидатури своїх представників – громадян України чи іноземців, які відповідають наступним вимогам: мають бездоганну ділову репутацію; високі професійні та моральні якості, суспільний авторитет; мають досвід роботи в інших країнах не менше ніж п’ять років із здійснення процесуального керівництва, підтримання державного обвинувачення в суді чи здійснення судочинства у справах, пов’язаних з корупцією.«Мета Комісії на цьому етапі – сформувати дійсно дієвий орган, який зможе виконати великий обсяг навантаження: досконало володіти особливостями процедури проведення конкурсу, вивчати великі обсяги матеріалів у досьє кандидатів, мати високі професійні навички та репутацію, до якої немає питань у громадськості України», – зазначив Козьяков.Він додав, що Комісія оприлюднить інформацію про всі кандидатури на сайті для можливості їх широкого обговорення та обере до складу ГРМЕ кращих із запропонованого переліку за критеріями, визначеними законом.