Мінекономрозвитку та СБУ створять Національний перелік об’єктів критичної інфраструктури

Джерело: https://ua.censor.net.ua/

Міністерство економічного розвитку і торгівлі та СБУ створили міжвідомчу експертну групу, яка стане платформою для створення Національного переліку об’єктів критичної інфраструктури, а також визначення основ категоризації та паспортизації зазначених об’єктів.

Як пише Цензор.НЕТ із посиланням на Урядовий портал, експертна група також розробить пропозиції для першого віце-прем’єр-міністра щодо нових інструментів захисту об’єктів критичної інфраструктури.

Головою експертної групи, яка координуватиме діяльність органів державної влади, призначено Юрія Бровченка – заступника міністра економічного розвитку і торгівлі України. Також до складу увійдуть інші представники Мінекономрозвитку, а також СБУ, ДФС, ДСНС, Мінінфраструктури, Міненерговугілля, Мінагрополітики, Національного банку України, Антимонопольного комітету України, МТОТ, Держводагентства та Держекоінспекції.

“Ми переконані, що створення експертної групи надасть Міністерству як координатору створення державної системи захисту критичної інфраструктури можливість виробити дієві інструменти вирішення проблемних питань у цій сфері до ухвалення парламентом Закону України “Про критичну інфраструктуру та її захист”. Проведення першого засідання новоствореної експертної групи заплановано на вересень поточного року, зараз відбувається підготовка за секторами критичної інфраструктури з метою виявлення найбільш проблемних питань”, – зазначив заступник Юрій Бровченко.

Нагадаємо, минулого року Радбез ООН ухвалив ініційовану Україною резолюцію про захист об’єктів критичної інфраструктури від терористичних атак. Співавторами резолюції виступили понад 30 країн-членів ООН.

Метою резолюції є підвищення ефективності міжнародних зусиль з протидії терористичним актам щодо об’єктів критичної інфраструктури.

У резолюції викладено конкретні дії, спрямовані на підвищення обізнаності країн про терористичні загрози для критичної інфраструктури, а також на зміцнення потенціалу державного та приватного секторів держав для протистояння терористичним загрозам.