Що і як впливає на наш внутрішній потенціал

Тренінг “Внутрішній потенціал” відбувся нещодавно в Тернопільській обласній бібліотеці для молоді. Це вже не перший тренінг, який проводить коуч-тренер, ветеран АТО  Ігор Захаров. А в неділю, 5 серпня, о 15 год. він всіх запрошує на свій наступний тренінг з тайм- менеджменту. Захід відбудеться там само. Вхід вільний.

На тренінгу з відвідувачами обговорили запитання:
– в чому потенціал людини?
– чому люди часто обмежують власний потенціал?
– що допомагає його розвивати, а що заважає?
– з чого почати реалізовувати свій потенціал?

Отже, є «я», а є новий досвід за межами нашого «я». Потенціал – це можливості, наявні сили, запаси, засоби, що можуть бути використані людиною, стверджує Ігор Захаров. Ключове слово тут – МОЖУТЬ.

В ході дискусії перелічили, що саме приносить людині задоволення:

– творчість,

– проекти,

– поставлені задачі і їх реалізація,

– безкорислива допомога…

А ось перелік того, що заважає людині реалізувати свій потенціал:

– страх,

– лінь,

– нерозуміння і незнання себе.

Кожна справа має свої етапи, каже лектор. Це – ідея, план, дія, результат (досвід). Проблеми і пробуксовування виникають після планування.  З чого ж почати?.. Починати потрібно з того, що є в наявності, і починати потрібно там, де ви є… Слід навчитись слухати своє серце.

Також треба відповісти собі на запитання – «хто я?», «яка моя ціль?», «що може допомогти?»

Для реалізації своїх задумів дуже важливим є стан спокою, рівноваги. А  також – позитивне оточення.  Адже в метушні, каже Ігор, людина перестає розрізняти що їй подобається, а що ні.. Далі потрібно детально описати ціль, відповісти собі на запитання: «Як ваша справа вплине на ваше життя і життя інших?»

Дуже помічними є такі пункти:

  • вдячність за те, що є,
  • оптимізм,
  • віра в себе,
  • почуття гумору.

Щодо особи Ігоря Захарова, то він каже, що йому завжди подобалось ходити на різноманітні тренінги. З часом він зрозумів, що цей напрямок є досить цікавим. Колись він навіть вів Клуб ораторського мистецтва.

«Ідею ведення тренінгів завжди відкладав на потім, на період, коли будуть гроші. Але коли був в АТО, то зрозумів, що в житті треба займатись тим, що справді подобається. І не відкладати це на потім. Тому що того «потім» може не бути…, – каже Ігор Захаров. – Згодом, після повернення на мирні землі, пішов працювати менеджером в тренінгову компанію, там побачив як проводяться тренінги. Зрозумів, що хочу бути тренером.»

І насамкінець Ігор Захаров добавив: «Чим більше працюю над собою, тим більше розумію, що всередині людини закладено величезний потенціал. Тренінг дав мені можливість розібратись в самому собі, в тому, що допомагає, а що заважає реалізовувати свій потенціал…»

 

Репортер Галина Жук

Фото автора

 

Теги: