Про різноманітні програми навчання молоді за кордоном розповіли тернополянам в одній з бібліотек

Останнім часом все більше молодих людей з України їде навчатися за кордон. Отже, це цілком реально зробити. В ТОУНБ відбулась презентація, де слухачам розповіли про різні можливості навчання за кордоном для старшокласників, бакалаврів, а також магістрів.

Ірина Білогорка є ініціатором цього заходу. Каже, що дуже багато є таких навчальних програм, але, на жаль, мало хто про них знає.

Коли дівчина лише розпочала навчатись в нашому ТНЕУ, то поступила до Мінерва коледжу в Сан-Франциско, США. Згодом вона буде обирати, за якою спеціальністю продовжувати навчання в ньому – екологія або міжнародні відносини. Ірина також є представником Американських Рад з міжнародної освіти.

«Щодо навчання за кордоном, є різні програми, – каже Ірина Білогорка. – А саме: FLEX, United World Colleges, ERASMUS MUNDUS (для магістрів). Також є короткострокові програми на тиждень-два, типу літніх шкіл, наприклад, ERASMUS+. Ще є програма Ukraine Global Scholars.»

FLEX – це програма обміну майбутніх лідерів, яка спонсорується департаментом США і надає можливість старшокласникам протягом одного академічного року навчатись в американській школі і проживати в американській сім’ї, розповідає Ірина.

На заході декілька доповідачів презентували свої програми, по яких вони будуть навчатися і отримувати стипендії в таких країнах, як США, Коста-Рика, а також в Європі.

Ірина Білогорка каже, що, якщо хтось має сильне зацікавлення, то можна звернутись до неї. Шукайте її сторінку в соціальних мережах.

Тернополянка Ольга Кирич є студенткою 5 курсу ТДМУ, спеціальність стоматологія. Дівчина взнала про цю презентацію, коли була в ТНЕУ – ходить туди на заняття з англійської мови. Ольгу цікавить інформація про практику і інтернатуру за кордоном. Вона вже декілька років паралельно з навчанням працює стоматологом. Робота стоматолога їй дуже подобається.

 

Репортер Галина Жук

Фото автора

Теги: