Мінфін позичив грошей Пенсійному фонду для виплати пенсій

Джерело: https://biz.nv.ua/ukr/

Міністерство фінансів повністю профінансувало видатки державного бюджету, що спрямовуються Пенсійному фонду  (ПФ) на виплату пенсій. А також виділив для цього додаткові кошти у вигляді спеціального кредиту.

Про це повідомляється на офіційній сторінці міністерства в Facebook.

“Відповідно до помісячного розпису асигнувань загального фонду державного бюджету витрати на виплату пенсій за січень-липень 2018 затверджені в сумі 83,4 млрд грн”, – йдеться в повідомленні.

“Станом на 25 липня 2018 року зазначені видатки державного бюджету профінансовані повністю. 12 липня 2018 був перерахований Пенсійному фонду останній платіж на суму 2,5 млрд грн”, – додають в міністерстві.

Крім того, відповідно до Бюджетного кодексу Пенсійному фонду на покриття тимчасових касових розривів надаються позики з єдиного казначейського рахунку на виплату пенсій. Так, 23 липня з єдиного казначейського рахунку Пенсійному фонду була видана позика на 1,5 млрд грн.

Як повідомлялося, прем’єр-міністр Володимир Гройсман доручив ПФ до кінця поточного тижня врегулювати ситуацію із затримкою виплат пенсій в липні. Глава уряду призначив службове розслідування щодо дій керівника ПФ і керівників в регіонах.

Раніше в ПФ пояснили затримку виплати пенсій в липні касовим розривом надходжень від єдиного соціального внеску (ЄСВ), уточнивши, що з початку поточного місяця на виплату пенсій спрямовано 24,9 млрд грн, зокрема, 1,7 млрд грн протягом 24 липня.

 

Теги: