Особливі діти серед нас…

Ми інколи чуємо про «дітей сонця», «дітей дощу», «особливих дітей». По правді кажучи, ці діти нічим не відрізняються від інших дітей. Фізіологічно вони такі ж, як всі інші. Особливі вони хіба що в тому, що в них більш відкрите і раниме серце. Тому поводитись з ними потрібно, як з дуже ніжною, але красивою квіткою, яка росте в важких, а інколи і небезпечних, в наш час,  умовах. На жаль, фізичний вік в них не співпадає з психологічним. Тому і в 20 років вони можуть залишатися дітьми.

Тернопільська спеціальна загальноосвітня школа відкрилась в 1992 році для навчання дітей з вадами розумового розвитку. Цей заклад відкрився на вимогу батьків, які не хотіли віддавати їх в інтернат. В Тернополі це єдина школа такого типу. Спочатку там навчались діти 1-4 класів, потім – 1-7. Перехід на десятирічне навчання учнів відбувся в 2005 році. Це було відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 23.04.2003 р. № 585 “Про встановлення строку навчання у загальноосвітніх закладах для дітей, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку”.

На прохання батьків в школі відкрито 3 цілодобові групи. Ними користуються не всі батьки, а ті, в яких є нагальна потреба в цьому. На вихідні діти перебувають в своїх сім’ях. Впродовж дня – з 9 до 17 год. – в дітей відбувається навчально-виховний процес, а далі – групи цілодобового перебування з дітками, які залишаються в школі на ніч. Слід зазначити, що Тернопільський тролейбусний парк ще з 1992 року і понині надає безкоштовні послуги з перевезення дітей по місту. Це дуже допомагає батькам цих дітей.

Директор школи Лариса Акменс розповідає про роботу і специфіку цієї школи: «В нашій спеціальній школі працюють корекційні педагоги, вихователі, психологи, є лікувальна фізична фізкультура (ЛФК), логопеди і найголовніше – дефектологи. До наших дітей має бути особливий підхід. Їх неможливо заставити вчитися. Щоб знайти підхід до цих особливих дітей, все потрібно робити в ігровій формі».

Діти відкриті, з відкритими руками і відкритим серцем біжать до людей, каже Лариса Акменс. Дуже люблять, коли до них в школу приходять гості, особливо люблять, коли в школу приходять чоловіки. Інколи міська міліція приходить в гості. Під час таких зустрічей діти спілкуються, соціалізуються. Також цю школу відвідує школа №5, Технічний ліцей. І це, на думку пані Лариси, дуже позитивно впливає на розвиток цих особливих дітей. Також в цій школі дуже радо вітають візити психологів, священників, семінаристів, громадських організацій.

Репортер Галина Жук

Фото автора

 

Теги: