Можливості створення в громадах нових ініціатив в сфері безпеки

8 червня Коаліція ГО «Тернопільський центр реформ» провела зустріч з представницею Експертного центру з прав людини Уляною Шадською з Києва. Експертний центр з прав людини цікавиться соціальними ініціативами в громадах в сфері безпеки. Саме тому пані Уляна приїхала до Тернополя – щоб поспілкуватися з місцевими активістами і довідатись що тут і як. Якщо є якісь задумки проектів в сфері безпеки, то їхня організація сприятиме в цьому і всіляко допомагатиме.

«Наскільки громада цікавиться тим, що робить місцева влада для збільшення безпеки місцевих жителів, що робить поліція для цього, яка між ними координація?.. Чого не вистачає місцевим громадам, і які є великі ризики в місцевих громад? – каже Уляна Шадська. – Адже насправді в кожній громаді є проблеми. І кожна громада шукає шляхи вирішення їхніх проблем. І з нашого досвіду ми знаємо, що інколи просто не вистачає інструментів, знань, комунікації. Тому такі зустрічі допомагають зрозуміти, що саме можна зробити, як ми можемо допомогти?».

В їхньому експертному центрі проводиться багато аналітичної роботи, соціологічних досліджень в громадах в питаннях безпеки. Вони розробляють методичні матеріали, пишуть різні посібники щоб допомагати громадам в розвитку цих ініціатив.

Уляна Шадська наголошує, що важливо навчитися оцінювати ризики, вміти збирати інформацію. Також дуже важливими є питання менеджменту – створення таких проектів в сфері безпеки. Адже ідея може бути дуже хорошою, ми можемо хотіти вирішити якусь проблему, але може бути дефіцит знань, як саме організувати цю роботу, каже Уляна Шадська. Крім організаційних моментів дуже важливо вміти залучити ресурси – чи ресурси міського бюджету, чи ресурси міжнародних організацій. Адже не є таємницею, що багато міжнародних організацій радо вкладатимуть кошти в хороші і важливі проекти на розвиток громад.

Ось під час цієї зустрічі всі мали можливість поспілкуватися і донести до іншої сторони всі свої думки, проблеми, пропозиції. Зрештою, мали можливість заявити про себе і свої  ініціативи. Комунікація сприятиме розвитку нашого міста і нашого суспільства вцілому.

Репортер Галина Жук

Фото автора

 

 

Теги: