В Тернополі презентували інтернет-сервіс “bezpechne.community”

Громадяни, правозахисні організації, поліція і влада відтепер матимуть можливість покращити комунікацію між собою. В тернопільському управлінні поліції презентували електронний інтернет-сервіс «Безпечне комюніті», який цьому сприятиме.

Це баготофункціональний сайт, основою якого є інтерактивна карта міста. В Тернополі такий сервіс буде впроваджуватися в рамках масштабного безпекового проекту «Офіс безпеки», який реалізовує ГО “Центр громадського моніторингу та аналітики” (Центр громадського контролю “ДІЙ!” в Тернополі) в рамках діяльності Коаліції ГО “Тернопільський центр реформ”.

Володимир Шевченко, координатор цього сервісу в Тернополі: «Хотілося б щоб люди були активними, поширювали інформацію про сервіс, задавали активно запитання. Ми в свою чергу будемо сприяти налагодженню комунікації між всіма службами».

Процес відбуватиметься наступним чином. Потрібно зайти на сайт «Безпечне комюніті» і вибрати місто. Зараз на сайті в опції є три міста – Київ, Тернопіль і Полтава. Далі обираєте «додати запит», вводите адресу, де є проблема, пишете суть вашого запитання і свої контакти, електронну пошту. Тиснете команду «надіслати запит». Є різні підрозділи, і модератор буде надсилати запити громадян координаторам цих підрозділів. Про роботу сервісу «Безпечне комюніті» будуть регулярно звітувати.

Ірина Білик, модератор сервісу «Безпечне комюніті» в місті Тернопіль: «Не завжди є змога піти до поліції, написати звернення. Цей сервіс організований саме для того, щоб задати запитання і максимально швидко знайти на нього відповідь. Спочатку цей сервіс почав працювати в Києві. Як видно зі слайдів, на сайті зеленим кольором відображаються ті запитання, на які відповідь вже надана, червоним – запитання, які зараз розглядаються і вирішуються».

Ірина Хондогій, директорка центру невідкладної правової допомоги теж була присутня на презентації. Вона відмітила, що люди на Західній Україні мають дуже низьку правову обізнаність, в порівнянні з іншими регіонами країни.  З метою підвищення правової свідомості українців в кінці минулого року розпочали проект під назвою «Я маю право». В спеціальних центрах по всій країні юристи, адвокати регулярно безоплатно проводять свої консультації і відповідають на різноманітні запитання громадян, повідомила Ірина Хондогій.

Репортер Галина Жук

Фото автора

 

 

Теги: