Українська Асоціація Студентів зібрала в Тернополі своїх представників зі всієї України

ХІІІ Генеральна асамблея студентів України «UAS Meet Up» розпочалась в п’ятницю в стінах Тернопільського національного економічного університету.

Захід буде проходити протягом трьох днів – з 18 по 20 травня. На відкритті був присутній Перший заступник міністра науки і освіти України Володимир Ковтунець. Подію також відвідали губернатор Тернопільської області Степан Барна, голова Тернопільської обласної ради Віктор Овчарук, мер Тернополя Сергій Надал. Протягом дня відбулась низка лекцій. Ірина Сікорська розповіла студентам про акредитацію закладів вищої освіти. Єлизавета Щепетильникова ознайомила з інформацією про заклади вищої освіти в Сполучених Штатах Америки. Олександр Гулей прочитав лекцію про фінансовий менеджмент і фінансове формування особистості.

Голова правління Української Асоціації Студентів Аліна Кузмич з Кривого Рогу розповіла про те, що на заході присутні близько 200 студентів з усієї України. Захід покликаний покращити інтелектуальний та соціальний капітал студентів. На цій конференції протягом трьох днів планується обрати президента Асоціації та виконавчий комітет. У виконавчий комітет входять різні відділи: відділ з регіонального розвитку, відділ з міжнародної співпраці, відділ з захисту прав студентів, відділ з неформальної освіти тощо. Буде розроблятися стратегія, різні заходи, які згодом будуть впроваджуватися по регіонах. Такий формат форуму проходить вже вдруге, зазначила Аліна Кузмич. В травні минулого року такий форум відбувався у Львові.

Марина Запорожець з міста Київ, яка є представником студентської ради Університету банківської справи і студенткою ІІІ курсу цього київського університету, зазначила, що панель дискусії була конструктивною і продуктивною, не було ніякої «водички», все було чітко і по суті. Обговорювали питання майбутнього наших закладів вищої освіти, питання самоуправління, питання взаємостосунків між викладачами і студентами. Вона відмітила, що у Львові, де минулого року проводився цей захід, її вразило, як міська рада дуже тісно співпрацює зі студентською радою, з молодіжними організаціями і сприяє вирішенню всіх питань, також допомагає в питаннях організації різноманітних заходів, тобто, всіляко йде назустріч.

Українська Асоціація Студентів займається захистом прав студентів і об’єднує 139 закладів вищої освіти зі всієї України. На зібраннях обговорюють думки студентів, обговорюють зміни щодо закону України «Про вищу освіту», обговорюють питання вступу до навчальних закладів, питання ЗНО, працюють над тим, щоб вища освіта в Україні була якісною, а студентське самоврядування розвивалося. Також УАС представлена від України в Європейському союзі студентів, куди входить 39 країн.

Репортер Галина Жук

Фото автора

 

Теги: