Про секрети успішної комунікації в спільнотах розповів гість з Києва

Олексій Жмеренецький – координатор київського ділового клубу «Коло», член оргкомітету Київського Міжнародного Економічного Форуму. Він приїхав сьогодні до Тернополя на запрошення Клубу Активних Тернополян. І провів лекцію на тему “Технології об’єднання лідерів задля примноження особистісних благ та просування позитивних змін у навколишній світ».

Мета цієї зустрічі:

 • розповісти про успішні практики об’єднання громадян заради змін в місті, країні,
 • розповісти про актуальні проекти в різних галузях, де люди завдяки синергії співпраці з міжнародними фондами, організаціями, експертами, лідерами громадської думки досягали результатів,
 • дати корисні поради і рекомендації активним тернополянам про те, як не наробити певних помилок, які робили інші ініціативи, клуби і проекти, як більш ефективно взаємодіяти, співпрацювати заради позитивного результату.

Олексій Жмеренецький дав декілька рекомендацій для здорового клімату і довготривалого функціонування певної спільноти, групи:

 1. Повинна бути довіра між членами групи.
 2. Дуже важливо, якщо в колективі є «драйвери». Тобто, люди, які бачать сенс в цьому всьому. Вони витрачають свій час, горять ідеєю, яку сповідує група. Вони «запалюють».
 3. В колективі має бути взаємна симпатія між учасниками групи.
 4. Учасникам групи потрібно регулярно проводити зустрічі.
 5. Добре мати спільне коло інтересів – грати разом в ігри, мандрувати.
 6. Користуватися інформаційними каналами – чати, месенджери, сторінки в соціальних мережах…
 7. Повинна бути постійна локація. Це психологічно важливо і дає відчуття стабільності.
 8. Розробити бренд. Значки, ручки з логотипом.. Це – символи.

Розмова була жвава і насичена. В кінці зустрічі Олексій Жмеренецький порадив динамічно і прогресивно розвивати своє місто. Адже до спільнот, які швидко і динамічно розвиваються, звідусіль з’їжджаються такі самі активні і прогресивні люди. Це такий закон природи. 

Репортер Галина Жук

Фото автора

 

Теги: