Тарас Прохасько презентував в Тернополі “Непростих” з ілюстраціями видавництва “Terra Incognita”

В арт-галереї “Бункермузу” на фестивалі «Ї» 6 травня відбулась презентація окремого видання – арт-буку роману «Непрості», який тільки-но надрукували в новому видавництві «Terra Incognita».

Книжка була написана давно. Багато що з того, що написано в ній, Тарас Прохасько вже й забув. На думку автора, є мова просвітлення, є мова затемнення. А в «Непростих» була мова недомовленості. Це він зробив для того, щоб зачепити в читачеві те, що є в нього всередині. Після «Непростих» не взявся ще за жоден роман. Каже, що перетворився на неквапливого і «нетлінного» автора..

Щодо нововиданої книги, то це є багато і ретельно ілюстрована книжка. Ілюстрація – це той момент, коли хтось користається тим, що подав автор тексту. І це вже є його світ, його робота, його правда, його розуміння. Тарас Прохасько каже що, в цій книзі подані ідеальні ілюстрації. Вони не є прив’язані, не є буквальними, не є зовсім декоративними і відірваними від будь-чого. Це є, так би мовити,  візуалізація якихось мотивів і текстів, які були в романі. Ілюстраторка робила ілюстрації до текстів так, як вважала за потрібне. З автором книжки не було жодних обговорень. Затверджував її роботу видавець. Тарасу Прохаську її ілюстрації дуже подобаються.

Репортер Галина Жук

Фото автора

 

Теги: