Австрійський суд скасував результати президентських виборів

Норберт Хофер, кандидат від ультрапоравої партії Свободи, оскаржив результати виборів в суді і виграв

Норберт Хофер, кандидат від ультрапоравої партії Свободи, оскаржив результати виборів в суді і виграв

Висуванець “ультраправих” оскаржив перемогу незалежного кандидата. Конституційний суд Австрії у п’ятницю скасував підсумки президентських виборів за позовом правопопулістської Австрійської партії свободи.

Перевибори відбудуться у вересні або жовтні поточного року.

“Це рішення не робить нікого ні переможцем, ні тим, хто програв”, – заявив глава Конституційного суду Герхарт Хольцингер на оголошенні вироку, повідомляє AFP.

Він наголосив, що таке рішення було прийнято заради зміцнення довіри до демократичних процедур та інститутів правової держави.

Нагадаємо, в травні кандидат від Австрійської партії свободи Норберт Хофер програв Александеру Ван дер Беллену – незалежному кандидату, який виступав за підтримки партії “Зелених”.

Ван дер Беллен випередив Хофера всього на 0,6%. Вирішальними стали голоси, подані на виборах поштою. До того, як вони були підраховані, Хофер лідирував з перевагою майже в 4%.

Александр Ван дер Беллен, незалежний кандидат перемогу якого скасували

Александр Ван дер Беллен, незалежний кандидат перемогу якого скасували

В Австрії президент обирається всенародним голосуванням терміном на шість років і виконує в основному репрезентативні функції. Виконавчу владу очолює федеральний канцлер. У той же час, згідно з конституцією країни, президент є головнокомандувачем збройних сил і в деяких випадках може розпустити парламент.

 

iPress.ua
http://ipress.ua/news/avstriyskyy_sud_skasuvav_rezultaty_prezydentskyh_vyboriv_171884.html
01.07.2016