У НАТО пропонують створити “військовий Шенген”

Генерал НАТО заявив про необхідність Шенгенської зони для військових l

Генерал НАТО заявив про необхідність Шенгенської зони для військових

Генерал Ходжес заявив про необхідність безперешкодного переміщення підрозділів країн альянсу.

Командувач сухопутних військ США у Європі генерал Бен Ходжес виступив за створення в Європі так званого “військового Шенгену” для швидкого і безперешкодного переміщення підрозділів країн НАТО.

“Необхідна військова Шенгенська зона, щоб союзницькі підрозділи могли пересуватися в такому ж темпі, як ми бачимо зростаючі загрози”, – заявив Ходжес під час церемонії закриття військових навчань “Анаконда-2016”.

Він підкреслив, що військам альянсу потрібно ще активно попрацювати над аспектами як здатність підрозділів до пересування та підвищення взаємосумісності.

“Ми будемо намагатися створити багатонаціональні підрозділи, які дозволять здійснювати нормальну комунікацію і, щоб ніхто нам не міг у цьому поміщати”, – підкреслив генерал, також додавши, що необхідно задуматися над проведенням подібних навчань на півдні Європи, наприклад, поблизу Чорного моря.

“Польща дала нам ідеальний приклад, і на цій основі можна організувати схожі навчання”, – зазначив Ходжес.

Читайте також: Міністри оборони країн НАТО схвалили пакет допомоги Україні

З 7 по 17 червня у Польщі проходили найбільші військові навчання “Анаконда-2016” за участю України. У маневрах були задіяні 31 тисяча солдатів з 24 країн. Один із сценаріїв – протидія “гібридної” війні, у тому числі, з урахуванням війни в Україні.