Ситник: У справі “Укргазвидобування” затримано 10 людей, організатор – Онищенко, нардеп

111209

У корупційних схемах щодо “Укргазвидобування” були задіяні 20 осіб, організатор – народний депутат Олександр Онищенко. Член депутатської групи “Воля народу”, раніше – член ПР

Про це на брифінгу заявили голова НАБУ Артем Ситник та керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький.

“Обшуки відбулися у Львові, Дніпрі, Києві – вилучено півмільйона додарів, і відбувається арешт майна учасників угрупування. 10 людей з угрупування уже затримано”, – сказав він.

У свою чергу очільник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький заявив, що провадження розслідується за ознаками злочину – привласнення державного майна у особливо великих розмірах і організація злочинного угрупування.

За його словами, у 2013-2016 роках низка фірм здійснювали розкрадання коштів “Укргазвибудування”.

“З 2013 року вони стоворили злочинну організацію, куди входило більше 20 службових осіб, в тому числі “Укргазвидубування”, – зауважив Холодницький.

Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький.

Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький.

Він повідомив, що вранці передав в ГПУ подання про позбавлення народного депутата із “Волі народу” Олександра Онищенка недоторканності.

“Зранку мною було підготовлено і направлено в 9.45 ранку в приймальню генпрокурора було доставлено подання на притягнення організатора схеми пана Онищенка, схему він активно просував в часи Януковича і після Революції гідності”, – зазначив Холодницький.

Він наголосив, що підписати подання має право в.о. генерального прокурора, поки Луценко у відрядженні.

Голова НАБУ Артем Ситник

Голова НАБУ Артем Ситник

У нардепа Онищенка проводять обшуки

НАБУ проводить обшук у приміщеннях фірм, які фігурують у розслідування щодо реалізації природного газу за заниженою ціною за договорами спільної діяльності з ПАТ “Украгазвидобування”.

“Зараз відбувається слідчі дії у провадженні щодо реалізації природного газу за заниженою ціною за договорами спільної діяльності з ПАТ “Украгазвидобування”. Обшуки відбуваються за адресами фірм, які фігурують у розслідуванні”, – сказали УП у НАБУ.

Водночас депутат Олександр Онищенко, який проходить у цій справі, повідомив, що обшуки відбуваються у його приймальні.

“Так, зараз тривають обшуки. Я зараз перебуваю там. Я їм показав всі документи, що це офіційна приймальня народного депутата, але вони продовжують займатися бєспрєдєлом”, – сказав Онищенко.

“Вони це роблять просто, щоб залякати, просто ходять по першому поверху, бють вікна”, – сказав він.

На питання УП Онищенко уточнив, що обшук проводиться за тою ж адресою, за якою проводився в березні.

Водночас, за інформацією “Української правди”, детективи мають офіційну відповідь від апарату ВР, в якій вказано, що приймальня за вказаною адресою не зареєстрована.

Крім того, детективи мають ухвалу суду на проведення обшуків, а отже, слідчі не мають підстав зупиняти слідчі дії

 

Українська Правда
http://www.pravda.com.ua
15.06.2016