Чеська республіка вирішила змінити назву

51.1 Czechia

Правда зміна буде не кардинальною.

Чеська республіка вирішила офіційно змінити назву. Новим найменуванням держави стане Чехія. Про це повідомляє The New York Times.

Як зазначає The New York Times, Чеська республіка в останні роки страждала від кризи ідентифікації. Країну регулярно плутали з Чехословаччиною, до складу якої вона колись входила, а в 2013 році після вибуху на Бостонському марафоні деякі ЗМІ помилково повідомили про чеське походження терористів замість чеченського.

Тому уряд країни запропонував перейменувати її в Чехію (Czechia). Як зазначають критики, коротка версія може викликати тільки більше плутанини, проте глави держави вважають, що новий варіант виявиться більш простим у вимові для жителів англомовних країн, а значить, більш простим в запам’ятовуванні.

14 квітня чеська влада заявила про те, що вона планує звернутися в ООН з проханням внести нове ім’я країни в базу даних географічних назв. Для проведення цієї процедури буде потрібно схвалення парламенту, проте ідею вже підтримали прем’єр-міністр і президент країни.

Міністр закордонних справ Чехії Любомир Заоралек хотів би побачити нову назву країни вже на формі спортсменів на Олімпійських іграх 2016 року в Ріо-де-Жанейро, однак, на свій жаль, дізнався, що спортивний одяг з написом «Чеська республіка» вже готовий.

Розмови про перейменування країни ведуться в країні вже кілька років. Ще в 2013 році президент Мілош Земан під час свого візиту до Ізраїлю використовував «скорочену і більш приємну» версію назви.

Жителі Чехії запустили промо-сайт «Go Czechia» в підтримку нового імені, на якому зібрані різні факти, які говорять про те, що країну називали Чехією ще в 1634 році.

The New York Times
www.nytimes.com