Збирати кошти на ремонти шкіл із батьків заборонено, на екскурсії – можна

Розпорядження міського голови Тернополя про заборону збору коштів з батьків учнів у школах неабияк збентежило вчителів і тих же батьків. Насправді мова йде лише про поточні ремонти приміщень, адже на це кошти виділяються з бюджету. Зокрема, під час однієї із сесій міська рада на сферу освіти додатково виділила 17 мільйонів гривень. Цих коштів, кажуть чиновники, повинно вистачити. У той же час керівники шкіл кажуть: при форс-мажорних обставинах потрібно діяти надзвичайно швидко. І без допомоги батьків тут ніяк.

Олександр Остапчук, директор школи-ліцею №6 ім. Назарія Яремчука: «Простенький приклад. У суботі в нашій школі прорвало систему опалення, наробило матеріальних збитків. І для того, щоб це відремонтувати, ми витратили 900 гривень. Де і в який момент можна зразу взяти 900 гривень, щоб ліквідувати ці всі несправності, які виникли у школі? Відповідно, є батьки, які роблять цю роботу безкоштовно, надаючи допомогу, або є батьки, які оплачують майстрам їхню роботу, щоб знову нормально відбувався навчально-виховний процес у школі».

Не всі батьки та вчителі уважно читали розпорядження міського голови. Відтак, багато хто вважає, що заборона стосується збору коштів взагалі на будь-що.

Мар’яна Тарноруда, мама школяра: «Але виникає таке питання: якщо би ми хотіли зібрати гроші на екскурсію або на якісь свята, то як ми це повинні зробити?»

Леонід Бицюра, заступник міського голови Тернополя: «Якщо у батьків виникає якась необхідність, потреба, бажання у додаткових видатках на своїх дітей, то це – виключно їхня ініціатива і їхня реалізація. Вони збирають кошти, а не школа».

Потреби школи – це не лише ремонти приміщень, а й, зокрема, підручники. У 7-класників із цим узагалі біда: книг вистачає ледь половині учнів. Відтак, батьки кинулися шукати необхідні підручники в Інтернеті. Та, виявилося, у всесвітній мережі знайти необхідну літературу також завдання не з простих. Цим уже переймаються батьки тих учнів, котрі у 7-й клас підуть восени.

Тетяна Шабанова, мама 6-класника: «В Інтернеті, що ми шукали, що батьки дивилися, є тільки частина завантаженої інформації. Тобто якщо є 200 сторінок, то в Інтернеті є тільки 80, а решту треба купувати».

Усі підручники з усіма сторінками в Інтернеті таки є. Кожній школі свого часу роздали стенди з QR-кодами для скачування підручників. Однак згодом з різних причин ці стенди у школах чомусь кудись зникли. Ці підручники можна скачати на сайті благодійного фонду «MagneticOne».

Репортер – Антон Марчевський, камера, відеомонтаж – Тетяна Шабанова.
«ТМЦ.ІНФО», 8 квітня 2016 року.

Теги: