У Тернополі нарешті відкрили обласний перинатальний центр

На один довгобуд у Тернополі стало менше. Обласний перинатальний центр «Мати і дитина» кілька років простоював у стані «замороженої» реконструкції. І лише у 2015-му з Фонду регіонального розвитку виділили значні кошти, відтак роботи поновили. Станом на лютий на реконструкцію витратили майже 26 мільйонів гривень.

Геннадій Зубко, віце-прем’єр-міністр України: «Я хочу щиро подякувати вам за те, що ви, як громада, змогли знайти в себе сили добудувати. Держава знайшла кошти – через капітальні видатки, народні депутати підтримали цей процес, а голова адміністрації його реалізував».

Віктор Куценко, головний лікар обласного перинатального центру «Мати і дитина»: «Весь колектив перинатального центру «заточений» на надання медичної допомоги мамам і новонародженим дітям, на охорону материнства і дитинства. Це – майбутнє нашої України».

Всього в обласному перинатальному центрі є 158 ліжкомісць. Палати створені як для двох породіль, так й індивідуальні. У кожній палаті є свій санвузол. У коридорах встановили електронні табло, які показують час, дату і, що важливо для пологових будинків, температуру повітря.

Галина Пискар, лікар-неонатолог: «Звичайно, що завезли обладнання, маємо гарні столики з підігрівом для новонароджених, матраци з підігрівом, лампи фототерапії. Все обладнання – нове, сучасне і пристосоване для того, щоб надавати високоякісну реанімацію новонародженим».

На цьому реконструкція перинатального центру не завершується. Робочі бригади незабаром приступлять до оновлення інших корпусів закладу.

Репортер, відеомонтаж – Антон Марчевський, камера – Тетяна Шабанова.
«ТМЦ.ІНФО», 25 березня 2016 року.

Теги: