Подивитись на «Розстріляний майдан» можна в художньому музеї

«Розстріляний майдан» – таку гучну назву має фотовиставка, яка відкрилась в обласному художньому музеї. Автор світлин Олександр Тимошенко презентував тернополянам історію Майдану у хронологічній послідовності. Кожне фото несе особливі переживання.

Олександр Тимошенко, автор світлин: «Я сам не міг визначити, чим ця краща за іншу. Чи ця, де пиріжки дають студентки дівчата, чи де дві дівчинки каменюки тягнуть у якомусь шарфику для барикад, щоб козакам захищати суспільство, громаду, на яку така орава йде. Коли я побачив стрільців, то мені також захотілось знімати, що вони роблять. Починають кидати собі, наче не на людей, беруть, відкривають і кидають і кидають. У мене якраз є серія знімків, як вони це роблять: і постріли, з яких вилітає дим, патрони і гранати».

На світлинах збереглись три місяці життя Майдану, усього було зроблено 9 тисяч фотографій. Інколи доводилось знімати й під кулями, – розповідає Олександр, не обійшлося й без поранень.

Олександр Тимошенко, автор світлин: «18 лютого перший раз у мене стріляє «Беркут» з пістолета, і я, не розуміючи, що сталося, витираю кров і продовжую знімати. А другий раз – коли загнали на верхню барикаду. Там положили всіх, мене в тому числі. Кидають гранату, вона вибухає, я правим вухом не чую».

Подібні виставки допомагають не лише вкарбувати в пам’ять історію, але й вшанувати загиблих – кажуть відвідувачі.

Олена Статник, відвідувач фотовиставки: «Молодь повинна пам’ятати про ті дні, про ті жахливі дні, в які ми доказали, що ми гідні бути вільними».

Степан Барна, голова Тернопільської обласної державної адміністрації: «Якраз 17 лютого був поранений мій рідний брат під час подій на Майдані. Ті події, які мали тоді місце, змушують нас усіх сьогодні задуматися, що ці хлопці не даремно віддали життя. Вони віддали життя для того, щоб ми були вже іншими. Враження від цих світлин – це добре нагадування про ті події. Щоб кожен пам’ятав – чиновник, просто українець, просто бізнесмен, – що Україна творилась на крові багатьох хлопців, котрі віддали життя за Україну».

Репортер – Вікторія Суздалєва, камера, відеомонтаж – Віталій Цицура.

«ТМЦ.ІНФО», 7 лютого 2015 року.

Теги: